Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A: Fortaleza EC - Ceará SC 1-0 (1-0)

10 listopada na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbyło się spotkanie 32. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Ceary S.C. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fortaleza 1-0. Na stadionie zasiadło 46 093 widzów.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-10 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 46093 | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Fortaleza EC
Ceará SC
1
0
Wellington Paulista 13'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 69 pojedynków zespół Ceary S.C. wygrał 26 razy i zanotował 19 porażek oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortaleza w 13. minucie spotkania, gdy Wellington Paulista strzelił pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Osvaldo.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Melę z Fortaleza, a w 35. minucie Valda z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fortaleza.

Trener Ceary S.C. wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Wescleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Valdo. W 55. minucie Jackson został zastąpiony przez Paulão.

Chwilę później trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Kieza, a murawę opuścił André Luis. Od 57. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Fortaleza oraz trzy drużynie przeciwnej. W 66. minucie Felipe Silva został zmieniony przez Leandra Carvalha, a za Thiaga Galharda wszedł na boisko Mateus Gonçalves, co miało wzmocnić jedenastkę Ceary S.C.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Osvalda na Nenê Bonilhę.

Diogo José Gonçalves da Silva
55′ Jackson de Souza
Luiz Otávio Anacleto Leandro
15′ Bruno Ferreira Melo
Samuel Xavier Brito
Luis Antonio Ferreira Rodrigues
João Lucas Cardoso
57′ Juan Sebastián Quintero Fletcher
Andrevaldo de Jesus Santos35′ 46′
90′ Gabriel Dias de Oliveira
Eduardo Schroeder Brock59′
Paulo Roberto Valoura Junior
Felipe de Oliveira Silva66′
 13′ Wellington Pereira Nascimento
Ricardo Dias Acosta
56′ André Luis da Costa Alfredo
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha76′
57′ 75′ Osvaldo Lourenço Filho
Tiago dos Santos Alves
55′ Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Cristovam Roberto Ribeiro Da Silva
Carlos Emiliano Pereira
Auremir Evangelista dos Santos
Felipe Araruna Hoffmann
Wescley Gomes dos Santos46′ 82′
75′ Luis Otávio Bonilha de Oliveira
Mateus Gonçalves Martins76′
56′ Welker Marçal de Almeida
Francisco Hyun Sol Kim
Francisco Edson Moreira da Silva
Rick Jhonatan Lima Morais
Felipe Augusto Rodrigues Pires
Willian Popp

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Fortaleza, a w drugiej trzy. Zawodnicy Ceary S.C. obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.