Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A: CS Alagoano - CR Vasco da Gama 0-3 (0-1)

10 listopada na Estádio Rei Pelé w Maceió odbył się mecz 32. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Alagoano i Vasco da Gama. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vasco da Gama 3-0. Na stadionie zasiadło 14 690 widzów.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-10 23:00 | Stadion: Estádio Rei Pelé | Widzów: 14690 | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Carlinhos 81' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vasco da Gama w 26. minucie spotkania, gdy Raul strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Yago Pikachu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vasco da Gama.

W 54. minucie Ricardo Graça zastąpił Werleya. W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Fernanda Miguela z Vasco da Gama, a w 61. minucie Dawhana z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie trener Vasco da Gama postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Felipe Ferreirę. Na boisko wszedł Freddy Guarin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Alagoano doszło do zmiany. Warley wszedł za Eullera. Trener Alagoano postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Jeana Clebera i na pole gry wprowadził napastnika Alecsandrę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Drużyna Alagoano ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 67. minucie wynik na 0-2 podwyższył Oswaldo Henríquez. Sytuację bramkową stworzył Danilo Barcelos.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Freddy'ego Guarina z Vasco da Gama, a w 77. minucie Jonathana Gómeza z drużyny przeciwnej. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w drużynie Vasco da Gama za Marcosa Júniora wszedł Marquinho, a w zespole Alagoano Dawhan zmienił Alissona Safirę.

W 81. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Alagoano Carlinhos. Jonathan Gómez z Alagoano na osiem minut przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 77. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Fernando Miguel Kaufmann57′
81′ (samob.) Carlos Andrade Souza
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior76′
65′ Elosman Euller Silva Cavalcanti
Richard Cândido Coelho
61′ 76′ Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Felipe de Figueiredo Ferreira61′
77′ 82′ Jonathan David Gómez
Raul Lo Gonçalves  26′
João Vitor Lima Gomes
Glaybson Yago Souza Lisboa
65′ Jean Cleber Santos da Silva
Werley Ananias da Silva54′
65′ Warley Leandro da Silva
Bruno Gomes da Silva Clevelário
65′ Alecsandro Barbosa Felisbino
Freddy Guarin61′ 73′
Héctor Ariel Bustamante
Fellipe Ramos Ignez Bastos
Emilton Pedroso Domingues
Andrey Ramos do Nascimento
76′ Alisson Pelegrini Safira
Bruno Cesar Zanaki

Clayton da Silveira da Silva

Przewaga zespołu Alagoano w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Vasco da Gama przyznał dwie żółte.