Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A: Chapecoense AF - Gremio Porto Alegre 0-1 (0-1)

10 listopada na Arena Condá w Chapecó odbył się mecz 32. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Chapecoense i Gremio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gremio 1-0. Pojedynek obejrzało 13 335 widzów.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-10 23:00 | Stadion: Arena Condá | Widzów: 13335 | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Chapecoense AF
Gremio Porto Alegre
0
1
Luciano 3'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Gremio wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie wynik ustalił Luciano. Asystę zanotował David Braz.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Everaldowi z Chapecoense. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gremio.

Kibice Chapecoense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Viníciusa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Douglas. W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Amarala z Chapecoense, a w 65. minucie Matheusa Henriquego z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie Diego Tardelli zastąpił Pepê'a. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Chapecoense doszło do zmiany. Dalberto wszedł za Camila. Chwilę później trener Gremio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Patrick, a murawę opuścił Luciano.

W 78. minucie kartkę dostał Patrick, piłkarz Gremio. W 83. minucie Arthur Gomes został zmieniony przez Gustava Campanhara, co miało wzmocnić jedenastkę Chapecoense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darlana Mendesa na Paula Mirandę. W drugiej połowie nie padły gole.

Walter Kannemann
46′ Douglas Silva Bacelar
Alisson Euler de Freitas Castro
73′ Fernando Camilo Farias
Matheus Henrique de Souza65′
52′ William José de Souza
Darlan Pereira Mendes90′
Márcio Rodrigues Araújo
Luciano da Rocha Neves  3′ 77′
45′ Everaldo Stum
Diego Tardelli Martins68′
83′ Arthur Gomes Lourenço
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
83′ Gustavo Campanharo
Matheus Henrique Frizzo
Augusto Cesar dos Santos Moreira
Patrick Machado Ferreira77′ 78′
46′ Vinícius Farias Locatelli
Eduardo Gabriel Aquino Cossa68′
Elicarlos Souza Santos
Isaque Elias Brito
Diego Fabián Torres
Guilherme da Silva Azevedo
73′ Dalberto Luan Belo
Rondinelli da Silva Vieira
Renato Kayzer de Souza
Aldemir dos Santos Ferreira
Regis Tosatti Giacomin
André Felipe Ribeiro de Souza

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.