Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A: Botafogo - Avai Florianópolis 2-0 (1-0)

12 listopada na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbył się mecz 32. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Botafogo i Avai Florianópolis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Botafogo 2-0. Starcie obejrzało 19 075 widzów.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-12 00:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Widzów: 19075 | Arbiter: Savio Pereira
Botafogo Rio de Janeiro
Avai FC Florianópolis
2
0
Ricardo Thalheimer 13' (samob.)
Diego Souza 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Botafogo wygrała aż cztery razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie żółtą kartkę otrzymał Gabriel z drużyny gospodarzy.

W 13. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Avai Florianópolis Ricardo Thalheimer. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Avai Florianópolis: Luandersonowi w 38. i Caiowi Pauliście w 40. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Botafogo.

Na drugą połowę drużyna Avai Florianópolis wyszła w zmienionym składzie, za Ricarda Thalheimera wszedł Gabriel. A kibice Botafogo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucasa Campos. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Rhuan. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola.

W 67. minucie żółtą kartkę dostał Yuri, piłkarz gospodarzy. W 70. minucie Alex Santana zastąpił Diego Souzę. W 79. minucie Betão został zmieniony przez Wesleya Soaresa, co miało wzmocnić zespół Avai Florianópolis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cícerę na Jeana.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botafogo w 88. minucie spotkania, gdy Diego Souza zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej czwartej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał João Paulo osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Ebert Willian Amancio79′
11′ Gabriel Costa França
Igor Fernandes da Silva Araújo
58′ Rhuan da Silveira Castro
Eduardo Kunde
Rickson Barbosa Sá da Conceição
Luanderson Johnala Marques da Silva38′
67′ Yuri Antônio Costa da Silva
Ricardo Thalheimer 13′ (samob.) 46′
70′ Alex Paulo Menezes Santana
Caio Fernando de Oliveira40′
João Paulo Mior
João Paulo da Silva Alves90′ 90′
82′ Cicero Santos
Luan Martins Pereira
82′ Jean Carlos de Souza Irmer
Wesley Soares Xavier79′
Alan Santos da Silva
Gabriel Farias de Lima46′
58′ 90′ Lucas da Silva Ribeiro Campos
Igor Leandro Goularte do Nascimento
70′  88′ (k.) 89′ Diego de Souza Andrade
Brenner Marlos Varanda de Oliveira
Vinicius Rodolfo de Souza Oliveira

Victor Neves Rangel

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Avai Florianópolis w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.