Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A: CR Vasco da Gama - Palmeiras Sao Paulo 1-2 (1-1)

7 listopada na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro odbył się mecz 31. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Vasco da Gama i Palmeiras. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Palmeiras 2-1. Na stadionie stawiło się 8 492 widzów.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-07 01:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Widzów: 8492 | Arbiter: Rafael Traci
Luiz Adriano 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Palmeiras wygrała aż 15 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Lucas Lima wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras, strzelając gola w 12. minucie starcia.

W 18. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Palmeiras Mayke. Od 22. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Palmeiras rozpoczęła w zmienionym składzie, za Deyversona wszedł Luiz Adriano. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Césara z Vasco da Gama, a w 55. minucie Zé Rafala z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie Willian został zastąpiony przez Dudu. A kibice Vasco da Gama nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tiaga Reisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Bruno César. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Limę, zawodnika Palmeiras.

W 68. minucie w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Raphael Veiga wszedł za Lucasa Limę. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Vasco da Gama doszło do zmiany. Felipe Ferreira wszedł za Marrony'ego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Palmeiras przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie wynik ustalił Luiz Adriano. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Vasco da Gama doszło do zmiany. Clayton wszedł za Raula. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vasco da Gama: Danilowi Barcelosowi w 81. i Leandrowi Castánowi w 85. minucie. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Leandro Castán osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Fernando Büttenbender Prass
81′ Danilo Carvalho Barcelos
Victor Luis Chuab Zamblauskas
85′ 85′ Leandro Castán da Silva
Luan Garcia Teixeira
22′ Oswaldo José Henríquez Bocanegra
Gustavo Raúl Gómez Portillo
Freddy Guarin
Mayke Rocha de Oliveira 18′ (samob.)
34′ Fellipe Ramos Ignez Bastos
Lucas Rafael Araujo Lima  12′ 63′ 68′
80′ Raul Lo Gonçalves
Thiago dos Santos
Glaybson Yago Souza Lisboa
Matheus Fernandes Siqueira45′
48′ 60′ Bruno Cesar Zanaki
José Rafael Vivian55′
45′ 76′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Brum Deyverson39′ 46′
22′ Rosicley Pereira da Silva
Raphael Cavalcante Veiga68′
76′ Felipe de Figueiredo Ferreira
Jose Henrique da Silva Dourado
80′ Clayton da Silveira da Silva
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
. Luiz Adriano46′  77′
60′ Tiago Rodrigues dos Reis
Eduardo Pereira Rodrigues59′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.