Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A: Ceará SC - Internacional Porto Alegre 2-0 (1-0)

W spotkaniu 31. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 7 listopada, zespół Ceary S.C. wygrał z Porto Alegre 2-0 (1-0). Mecz na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza obejrzało 20 513 widzów.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-07 23:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 20513 | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Ceará SC
Internacional Porto Alegre
2
0
Thiago Galhardo 42'
Mateus Gonçalves 88'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna Porto Alegre wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 12. minucie na plac gry wszedł Pedro Ken, a murawę opuścił Willian Oliveira.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ceary S.C. w 42. minucie spotkania, gdy Thiago Galhardo zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Samuel Xavier.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartki dostał Bergson z Ceary S.C. i Andrés D'Alessandro z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ceary S.C..

W 59. minucie za Williama Pottkera wszedł Wellington Silva. Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Patrickowi, zawodnikowi gości.

W tej samej minucie w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Mateus Gonçalves wszedł za Thiaga Galharda. A kibice Porto Alegre nie mogli już doczekać się wprowadzenia Guilherme Paredego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Bruno Silva. W 82. minucie w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Rafael Sóbis wszedł za José Guerrera.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Pedro Kenowi z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Ceary S.C., strzelając kolejnego gola. W 88. minucie wynik ustalił Mateus Gonçalves.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Eduardo Brock wszedł za Luiza Otávia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Danilo Fernandes Batista
90′ Luiz Otávio Anacleto Leandro
Heitor Rodrigues da Fonseca
 42′ 60′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Bruno César Pereira da Silva70′
12′ Willian Oliveira dos Santos
José Paolo Guerrero Gonzáles82′
45′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
William de Oliveira Pottker59′
Lucas Oliveira de França
Keiller da Silva Nunes
Cristovam Roberto Ribeiro Da Silva
Daniel de Sousa Brito
90′ Eduardo Schroeder Brock
Francisco Rithely da Silva Sousa
12′ 85′ Pedro Ken Morimoto Moreira
Martín Nicolás Sarrafiore
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Wellington Alves da Silva59′
Leandro Carvalho da Silva
Neilton Meira Mestzk
60′  88′ Mateus Gonçalves Martins
Guilherme Parede Pinheiro70′
Francisco Hyun Sol Kim
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento82′
Willian Popp
Santiago Tréllez Viveros

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Porto Alegre obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.