Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A: CA Paranaense Kurytyba - Cruzeiro EC 0-0

7 listopada na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie odbyło się spotkanie 31. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Cruzeiro. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 11 838 widzów.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-07 01:30 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 11838 | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
CA Paranaense Kurytyba
Cruzeiro Belo Horizonte
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 meczów zespół Cruzeiro wygrał 16 razy i zanotował 15 porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie żółtą kartkę dostał Léo Pereira, piłkarz Atletico Paranaense.

Kibice Atletico Paranaense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Nazárię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Léo Cittadini. W 31. minucie Egídio został zastąpiony przez Dodę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Sassie z zespołu gości.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy w drużynie Atletico Paranaense doszło do zmiany. Camacho wszedł za Brunona Guimarãesa. Sassá z Cruzeiro w 59. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał żółtą kartkę Wellingtonowi, zawodnikowi gospodarzy. Chwilę później trener Cruzeiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Ezequiel, a murawę opuścił David. W 68. minucie Wellington został zmieniony przez Marcela Cirina, co miało wzmocnić zespół Atletico Paranaense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robinha na Alejandra Cabrala.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Marco Ruben z Atletico Paranaense.

Edílson Mendes Guimarães
25′ Leonardo Pereira
Fabrício Bruno Soares de Faria
62′ 68′ Wellington Aparecido Martins
Marcos Gabriel do Nascimento
29′ Leonardo Cittadini
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Henrique Pacheco de Lima
50′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Róbson Michael Signorini77′
90′ Marco Gastón Ruben
Alejandro Ariel Cabral77′
50′ Guilherme de Aguiar Camacho
Adriano Firmino dos Santos da Silva
Luis Oscar Gonzalez
Mauricio Magalhães Prado
68′ Marcelo Cirino da Silva
Ezequiel Santos da Silva66′
29′ Bruno dos Santos Nazário
Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Braian Ezequiel Romero

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Cruzeiro. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Cruzeiro, a zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.