Liga brazylijska - 31. kolejka Serie A: CA Mineiro Belo Horizonte - Goiás EC 2-0 (0-0)

W meczu 31. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 7 listopada, zespół Atlético Mineiro wygrał z Goias EC 2-0 (0-0). Mecz na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte obejrzało 38 937 widzów.

31. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-07 00:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 38937 | Arbiter: Thiago Duarte Peixoto
CA Mineiro Belo Horizonte
Goiás EC
2
0
Marquinhos 54'
Bruninho 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka Goias EC wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Rafael Moura z jedenastki gości. Była to 23. minuta pojedynku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Goias EC w tym sezonie, pojawił się Breno, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 40. minucie Yaga. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Atlético Mineiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eliasa wszedł Marquinhos.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 54. minucie spotkania, gdy Marquinhos strzelił pierwszego gola. Trener Atlético Mineiro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Juana Cazaresa. Na boisko wszedł Bruninho, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 70. minucie Léo Sena został zastąpiony przez Filipe. W 83. minucie Gilberto Santos został zmieniony przez Kaia Nunesa, co miało wzmocnić jedenastkę Goias EC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rómula Otera na Miguela Teransa. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Leandro Barcia z Goias EC.

Drużyna Goias EC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej czwartej minucie starcia wynik ustalił Bruninho.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Yago da Silva Rocha40′
62′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Leonardo de Souza Sena70′
José Welison da Silva
Gilberto dos Santos Souza Júnior83′
46′ Elias Mendes Trindade
Thalles Gabriel Morais dos Reis
89′ Rómulo Otero Vásquez
Breno Washington Rodrigues da Silva40′
46′  54′ José Marcos Costa Martins
Alan Luciano Ruschel
Vinícius Goes Barbosa de Souza
Filipe Candido da Trindade70′
62′  90′ Bruno Roberto Pereira da Silva
Kaio Nunes Ferreira83′
89′ Miguel David Terans Pérez
Luiz Eduardo da Silva dos Santos
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Vinicius Lopes da Silva
Ricardo de Oliveira

Maicon Marques Bitencourt

Arbiter nie ukarał zawodników Atlético Mineiro żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.