Liga brazylijska - 30. kolejka Serie A: Santos - Botafogo 4-1 (2-1)

3 listopada na Estádio Urbano Caldeira odbył się pojedynek 30. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santosu i Botafogo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Santosu 4-1. Na stadionie stawiło się 7 524 widzów.

30. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-03 23:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Widzów: 7524 | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Igor Cássio 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Zespół Santosu wygrał aż 17 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Santosu otworzyli wynik. W trzeciej minucie Eduardo Sasha dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Lucas Verissimo.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Santosu, zdobywając kolejną bramkę. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Marinho. Bramka padła po podaniu Carlosa Sáncheza.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie bramkę kontaktową zdobył Igor Cássio. Sytuację bramkową stworzył Marcinho.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Bochecha został zmieniony przez Aleksa Santanę. W tej samej minucie Victor Rangel został zmieniony przez Viníciusa Tanquego, co miało wzmocnić zespół Botafogo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evandra na Jobsona.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Yeferson Soteldo. Asystę zanotował Marinho.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santosu w 69. minucie spotkania, gdy Yeferson Soteldo strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Eduardo Sasha.

Kibice Botafogo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leonarda Valencię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marcinho. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Marinhowi z Santosu. Była to 85. minuta spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Fernando Peixoto Costanza
 68′, 69′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Yuri Antônio Costa da Silva
Diego Cristiano Evaristo
Gustavo Costa da Silva Machado58′
66′ Evandro Goebel
Wenderson da Silva Costa Ferreira
Carlos Sánchez
João Paulo Mior
 13′ 85′ 89′ Mário Sérgio Santos Costa
Victor Neves Rangel58′
 3′ 78′ Eduardo Colcenti Antunes
Leonardo Felipe Valencia Rossel72′
66′ Jobson Souza Santos
Diego de Souza Andrade
89′ Lucas Henrique Ferreira Venuto
Vinicius Rodolfo de Souza Oliveira58′
Derlis Alberto González Galeano
Luiz Henrique Pachu Lira
78′ Tailson Pinto Gonçalves

Fernando Uribe Hincapié

Sędzia nie ukarał piłkarzy Botafogo żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.