Liga brazylijska - 30. kolejka Serie A: Fluminense - Vasco da Gama 0-0

2 listopada na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się pojedynek 30. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Vasco da Gama. Mecz zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 16 056 widzów.

2 listopada  na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się pojedynek  30. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense  i Vasco da Gama. Mecz zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 16 056 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Drużyna Vasco da Gama wygrała aż 25 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 12.

Już w pierwszych minutach zespół Fluminense próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 21. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Vasco da Gama i jedną drużynie przeciwnej.

Kibice Vasco da Gama nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcosa Júniora. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Bruno Gomes. Na drugą połowę zespół Vasco da Gama wyszedł w zmienionym składzie, za Freddy'ego Guarina wszedł Raul.

W 54. minucie Henrique został zastąpiony przez Danila Barcelosa. W 63. minucie w drużynie Fluminense doszło do zmiany. Dodi wszedł za Yuriego. Trener Fluminense postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Gilberta i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Dyega. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yonego Gonzáleza z Fluminense, a w 86. minucie Richarda z drużyny przeciwnej. W 79. minucie w jedenastce Fluminense doszło do zmiany. Nenê wszedł za Gansę.

Przewaga zespołu Fluminense w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Fluminense dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższy czwartek drużyna Vasco da Gama zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Palmeiras Sao Paulo. Tego samego dnia Sao Paulo Futebol Clube będzie przeciwnikiem jedenastki Fluminense w meczu, który odbędzie się w São Paulo.