Liga brazylijska - 30. kolejka Serie A: Cruzeiro EC - EC Bahia 1-1 (0-0)

3 listopada na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbył się mecz 30. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Cruzeiro i Bahia. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 25 913 widzów.

30. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-03 23:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 25913 | Arbiter: Wagner Reway
Cruzeiro Belo Horizonte
EC Bahia
1
1
Sassá 74'
Fernandão 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Cruzeiro wygrał aż 11 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Już w pierwszych minutach zespół Cruzeiro próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Luisowi Orejueli z Cruzeiro. Była to 45. minuta pojedynku.

W 64. minucie czerwoną kartkę obejrzał Luis Orejuela, tym samym drużyna gospodarzy musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W tym czasie to piłkarze Bahia otworzyli wynik. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Fernandão.

Kibice Cruzeiro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sassę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić David. Posunięcie trenera było słuszne. Sassę zdobył wyrównującą bramkę w 74. minucie spotkania. W 72. minucie Marquinhos Gabriel został zmieniony przez Ezequiela. W tej samej minucie w zespole Bahia doszło do zmiany. Lucca wszedł za Marca Antonia.

W 73. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Fredowi z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy Cruzeiro szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Sassá. W zdobyciu bramki pomógł Thiago Neves.

Chwilę później trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Rogerio, a murawę opuścił Elber. W 76. minucie Fernandão został zmieniony przez Arthura Caike'a, co miało wzmocnić zespół Bahia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Freda na Edílsona. W 82. minucie żółtą kartką został ukarany Henrique, piłkarz gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Moisés Roberto Barbosa
45′ 64′ Luis Manuel Orejuela García
Lucas Silva Fonseca
72′ Marcos Gabriel do Nascimento
Flavio Medeiros da Silva
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Marco Antonio Rosa Furtado Junior72′
82′ Henrique Pacheco de Lima
José Elber Pimentel da Silva75′
68′ David Correa da Fonseca
José Fernando Viana de Santana  66′ (k.) 76′
73′ 79′ Fred
Giovanni Palmieri dos Santos
79′ Edílson Mendes Guimarães
Alejandro Abraham Guerra Morales
68′  74′ Luiz Ricardo Alves
Lucca Borges De Brito72′
72′ Ezequiel Santos da Silva
José Rogerio de Oliveira Melo75′
Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Arthur Caike do Nascimento Cruz76′

Gilberto Oliveira Souza Junior

Przewaga drużyny Cruzeiro w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Bahia żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.