Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A: Sao Paulo FC - Flamengo Río de Janeiro 1-1 (0-1)

5 maja na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbył się pojedynek 3. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Flamengo Río de Janeiro. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 38 749 widzów.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-05 21:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Widzów: 38749 | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
Sao Paulo Futebol Clube
Flamengo Río de Janeiro
1
1
Tchê Tchê 83'
O. Berrío 8'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań zespół Sao Paulo FC wygrał 16 razy i zanotował 10 porażek oraz 13 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu arbiter pokazał kartkę Andersonowi Martinsowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w ósmej minucie spotkania, gdy Orlando Berrío zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Hugo Moura.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Flamengo Río de Janeiro: Lincolnowi w 25. i Thulerowi w 28. minucie. W 31. minucie Alexandre Pato został zastąpiony przez Évertona. W 41. minucie Anderson Martins został zmieniony przez Hernanesa, co miało wzmocnić zespół Sao Paulo FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Orlanda Berría na Lucasa Silvę.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Ronaldo, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flamengo Río de Janeiro.

Trener Flamengo Río de Janeiro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Matheusa Dantasa. Na boisko wszedł Rafael Santos, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Diego, piłkarzowi Flamengo Río de Janeiro.

W 71. minucie Lincoln został zmieniony przez Brunona Henriquego, co miało wzmocnić jedenastkę Flamengo Río de Janeiro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reinalda na Helinha.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sao Paulo FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Tchê Tchê.

Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Rodinei Marcelo de Almeida89′
77′ Reinaldo Manoel da Silva
Matheus de Jesus Dantas64′
Walce da Silva Costa Filho
Matheus Soares Thuler28′
5′ 41′ Anderson Vieira Martins
Miguel Ángel Trauco Saavedra85′
 83′ Danilo das Neves Pinheiro
Robert Ayrton Piris Da Motta
31′ Alexandre Pato
Thiago Rodrigues da Silva
31′ Éverton Cardoso da Silva
Vinicius de Souza Costa
41′ Anderson Hernanes
Gabriel Barbosa Almeida
Igor Silveira Gomes
Vitor Gabriel Claudino Rego Ferreira
Anderson Luis de Carvalho
Lucas da Silva de Jesus45′
77′ Helio Junio Nunes de Castro
Bruno Henrique Pinto71′
Brenner Souza da Silva
Fabricio Rodrigues da Silva Ferreira

Przewaga zespołu Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy siedem.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.