Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A: Palmeiras - Porto Alegre 1-0 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 5 maja, drużyna Palmeiras zwyciężyła z Porto Alegre 1-0 (1-0). Mecz na Allianz Parque w São Paulo obejrzało 31 549 widzów.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-05 00:00 | Stadion: Allianz Parque | Widzów: 31549 | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Palmeiras Sao Paulo
Internacional Porto Alegre
1
0
Deyverson 14'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 meczów jedenastka Porto Alegre wygrała 17 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 13. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Porto Alegre: Víctorowi Cueście i Martínowi Sarrafioremu.

Jedyną bramkę meczu dla Palmeiras zdobył Deyverson w 14. minucie. Sytuację bramkową stworzył Dudu.

W 18. minucie kartkami zostali ukarani Felipe Melo z Palmeiras i José Guerrero z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Palmeiras.

Na drugą połowę jedenastka Porto Alegre wyszła w zmienionym składzie, za Nicolása Lópeza wszedł Guilherme Parede. W 59. minucie za Martína Sarrafiorego wszedł Andrés D'Alessandro.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcosa Rochę z Palmeiras, a w 76. minucie Edenílsona z drużyny przeciwnej. Trener Porto Alegre postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Edenílsona i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Sóbisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 81. minucie w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Raphael Veiga wszedł za Dudu.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Zece z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Víctor Leandro Cuesta13′
72′ Marcos Luis Rocha Aquino
Rodrigo Modesto da Silva Moledo
Bruno Henrique Corsini
Martín Nicolás Sarrafiore13′ 59′
68′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Edenílson Andrade dos Santos76′ 80′
18′ Felipe Melo de Carvalho
Patrick Bezerra do Nascimento
60′ José Rafael Vivian
Rodrigo Oliveira Lindoso
 14′ Brum Deyverson
Nicolás Federico López Alonso46′
81′ Eduardo Pereira Rodrigues
Fernando Camilo Farias
81′ Raphael Cavalcante Veiga
Andrés Nicolás D'Alessandro59′
60′ Hyoran Kaue Dalmoro
Gustavo Nonato Santana
Thiago dos Santos
William de Oliveira Pottker
68′ Moisés Lima Magalhães
Neilton Meira Mestzk
Miguel Ángel Borja Hernández
Guilherme Parede Pinheiro46′
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento80′

Przewaga zespołu Porto Alegre w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Porto Alegre wręczył pięć.