Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A: EC Bahia - Avai FC Florianópolis 1-0 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 6 maja, jedenastka Bahia wygrała z Avai Florianópolis 1-0 (1-0). Mecz na Arena Fonte Nova w Salvadorze obejrzało 18 673 widzów.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-06 00:00 | Stadion: Arena Fonte Nova | Widzów: 18673 | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
EC Bahia
Avai FC Florianópolis
1
0
Artur 40'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań jedenastka Avai Florianópolis wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 28. minucie w zespole Bahia doszło do zmiany. Rogerio wszedł za Arthura Caike'a.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ninowi Paraíbie z Bahia. Była to 38. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Artur dla drużyny Bahia. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bahia.

Drugą połowę drużyna Avai Florianópolis rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eduarda Kundego, Luandersona weszli Luanzinho, Feliciano Brizuela. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia ukarał kartką Iury'ego, piłkarza gości.

W 69. minucie Ramires został zastąpiony przez Shaylona. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Luanzinhowi z jedenastki gości. W 72. minucie Feliciano Brizuela został zmieniony przez Matheusa Matiasa, co miało wzmocnić drużynę Avai Florianópolis. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artura na Eltona w 84. minucie.

Vladimir Orlando Cardoso de Araújo Filho
38′ Severino do Ramo Clementino da Silva
Luanderson Johnala Marques da Silva46′
69′ Eric dos Santos Rodrigues
Paulo Oliveira de Souza Junior
Douglas Augusto Soares Gomes
João Paulo da Silva Alves
Gilberto Oliveira Souza Junior
Pedro Henrique de Castro Silva
28′ Arthur Caike do Nascimento Cruz
Daniel Amorim Dias da Silva
 40′ 84′ Artur Victor Guimarães
Júlio Cesar Godinho Catolé
69′ Shaylon Kallyson Cardozo
Feliciano Brizuela Baez46′ 72′
84′ Elton Junior Melo Ataíde
Matheus Matias Ferreira72′
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
João Paulo Ferreira Lourenço
28′ José Rogerio de Oliveira Melo

José Fernando Viana de Santana

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Bahia otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.