Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A: Cruzeiro EC - Goiás EC 2-1 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 5 maja, zespół Cruzeiro wygrał z Goias EC 2-1 (0-0). Mecz na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte obejrzało 19 745 widzów.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-05 21:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 19745 | Arbiter: Rodrigo Carvalhaes de Miranda
Michael 57'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Cruzeiro wygrał 16 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cruzeiro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Dedé. Sytuację bramkową stworzył Pedro Rocha.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Michael.

W 68. minucie Pedro Rocha zastąpił Davida. W tej samej minucie Robinho został zmieniony przez Thiaga Nevesa, a za Luisa Orejuelę wszedł na boisko Jádson, co miało wzmocnić zespół Cruzeiro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giovanniego Augusta na Renatinha oraz Leandra Barcię na Marlone'a. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Giovanniego Augusta, piłkarza gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rodriguinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cruzeiro, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Egídio.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yaga Felipe'a z Goias EC, a w 90. minucie Rodriguinha z drużyny przeciwnej. W 84. minucie w drużynie Goias EC doszło do zmiany. Juninho Brandão wszedł za Kayke'a. W doliczonej trzeciej minucie starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Giovanni Augusto z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 74. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Geovane Batista de Faria
75′ Luis Manuel Orejuela García
Yago Fernando da Silva
Leonardo Renan Simões de Lacerda
David de Duarte Macedo
 49′ Anderson Vital da Silva
Daniel Guedes da Silva
 81′ 90′ Rodrigo Eduardo Costa Marinho
Jefferson Junio Antônio da Silva
Henrique Pacheco de Lima
Leonardo de Souza Sena
68′ Róbson Michael Signorini
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso74′ 90′ 74′
Lucas Silva Borges
Kayke Moreno de Andrade Rodrigues84′
Fred
Leandro Barcia Montero74′
68′ Pedro Rocha Neves
Johnath Marlone Azevedo da Silva74′
75′ Jádson Alves dos Santos
Yago Felipe da Costa Rocha82′
Alejandro Ariel Cabral
Renato Vieira Rodrigues74′
Rafael da Silva Francisco
José Brandão Gonçalves Júnior84′
68′ Thiago Neves Augusto
Márcio Antônio de Sousa Júnior
Lucas Daniel Romero

Luiz Ricardo Alves

68′ David Correa da Fonseca

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Cruzeiro przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.