Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A: Ceará SC - CA Mineiro Belo Horizonte 1-2 (1-1)

5 maja na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza odbył się mecz 3. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Ceary S.C. i Atlético Mineiro. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atlético Mineiro 2-1. Na stadionie zasiadło 16 815 widzów.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-05 02:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 16815 | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Jair 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć jedenastka Atlético Mineiro wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ceary S.C. w 24. minucie spotkania, gdy Ricardo Bueno strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Samuel Xavier.

Jedenastka Ceary S.C. krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Nathan. Asystę przy bramce zanotował Guga.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie Nathan został zmieniony przez Jaira. Trener Ceary S.C. postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Ricardinha i na pole gry wprowadził napastnika Bergsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Geuvânio. Na boisko wszedł Maicon, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 73. minucie Chico został zmieniony przez Mateusa Gonçalvesa, a za Ricarda Buena wszedł na boisko Pedro Ken, co miało wzmocnić zespół Ceary S.C.. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ricarda Oliveirę na Papagaia. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Jairowi z drużyny gości. Była to 86. minuta starcia.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Atlético Mineiro przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Jair dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł Guga.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Fábio Santos Romeu
64′ Ricardo Dias Acosta
Ricardo de Oliveira86′
 24′ 80′ Ricardo Bueno da Silva
Yimmi Javier Chará Zamora
73′ Francisco Hyun Sol Kim
Jair Rodrigues Júnior59′  90′ 86′
80′ Pedro Ken Morimoto Moreira
Rafael Elias da Silva86′
73′ Mateus Gonçalves Martins
Maicon Marques Bitencourt66′
Romario Marques Rodrigues

Roger Rodrigues da Silva

64′ Bergson Gustavo Silveira da Silva

Arbiter nie ukarał zawodników Ceary S.C. żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył jedną żółtą.