Liga brazylijska - 3. kolejka Serie A: Botafogo Rio de Janeiro - Fortaleza EC 1-0 (0-0)

5 maja na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbył się pojedynek 3. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Botafogo i Fortaleza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Botafogo 1-0. Na stadionie zasiadło 13 749 widzów.

3. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-05 21:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Widzów: 13749 | Arbiter: Wagner Reway
Botafogo Rio de Janeiro
Fortaleza EC
1
0
Alex Santana 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Botafogo wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Fernando Costanza został zmieniony przez Marcinha. W tej samej minucie Bochecha został zmieniony przez Aleksa Santanę, co miało wzmocnić zespół Botafogo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Osvalda na Marcinha oraz Romarinha na Edinha.

Jedyną bramkę meczu dla Botafogo zdobył Alex Santana w 70. minucie. W 76. minucie Felipe Araruna został zmieniony przez Dodę, co miało wzmocnić drużynę Fortaleza . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erika na Yuri w 87. minucie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Fortaleza: Marcinhowi w 78. i Juninhowi w 81. minucie.

Juan Sebastián Quintero Fletcher
58′ Fernando Peixoto Costanza
Nathan Otávio Ribeiro
58′ Gustavo Costa da Silva Machado
Jose Antonio dos Santos Junior
87′ Erik Nasciment de Lima
José Romário Silva de Souza63′
Diego Cavalieri
Marcelo Boeck
58′ Marcio Almeida de Oliveira
Márcio Augusto da Silva Barbosa63′ 78′
87′ Yuri Antônio Costa da Silva
Gabriel Dias de Oliveira
Wenderson da Silva Costa Ferreira
Raphael Guimarães de Paula76′
Jean Carlos de Souza Irmer
Marlon Adriano Prezotti
58′  70′ Alex Paulo Menezes Santana
Santiago Ernesto Romero Fernández
Leonardo Felipe Valencia Rossel
Wanderley Sousa de Jesus
Luiz Fernando Moraes dos Santos
Francisco Edson Moreira da Silva63′
Igor Cássio Vieira dos Santos

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Fortaleza przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.