Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A: Santos FC Sao Paulo - EC Bahia 1-0 (0-0)

31 października na Estádio Urbano Caldeira odbyło się starcie 29. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santosu i Bahia. Mecz zakończył się zwycięstwem Santosu 1-0. Spotkanie obejrzało 5 634 widzów.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-31 23:15 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Widzów: 5634 | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
Santos FC Sao Paulo
EC Bahia
1
0
C. Sánchez 54'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Bahia wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Taktyka trenera jedenastki Bahia już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Bahia. Od 27. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie sędzia pokazał kartkę João Pedrowi z Bahia. Drugą połowę zespół Bahia rozpoczął w zmienionym składzie, za Gregore'a wszedł Ronaldo.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Carlos Sánchez dla drużyny Santosu. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 56. minucie João Pedro został zmieniony przez Marca Antonia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Ronaldo, piłkarz Bahia. Chwilę później trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Rogerio, a murawę opuścił Elber.

A trener Santosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana Motę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Eduardo Sasha. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Santos: Jeanowi Mocie w 82. i Lucasowi Verissimo w 86. minucie.

Moisés Roberto Barbosa
27′ Marcos Rogério Ricci Lopes
Severino do Ramo Clementino da Silva
86′ Lucas Verissimo da Silva
José Carlos Ferreira Junior
Gustavo Henrique Vernes
João Pedro Maturano dos Santos46′ 56′
89′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Lucas Silva Fonseca
Evandro Goebel
Gregore de Magalhães Silva30′ 46′
45′ Alison Lopes Ferreira
Flavio Medeiros da Silva
 54′ (k.) Carlos Sánchez
Artur Victor Guimarães
32′ 77′ Mário Sérgio Santos Costa
Gilberto Oliveira Souza Junior
75′ Eduardo Colcenti Antunes
Ronaldo da Silva Souza46′ 66′
89′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Alejandro Abraham Guerra Morales
75′ 82′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Marco Antonio Rosa Furtado Junior56′
Jobson Souza Santos
Lucca Borges De Brito
Lucas Henrique Ferreira Venuto
José Rogerio de Oliveira Melo68′
77′ Tailson Pinto Gonçalves
Arthur Caike do Nascimento Cruz
Fernando Uribe Hincapié
José Fernando Viana de Santana

Drużyna Santosu była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Santosu w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.