Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A: Palmeiras - Sao Paulo FC 3-0 (2-0)

W spotkaniu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 30 października, zespół Palmeiras wygrał z Sao Paulo FC 3-0 (2-0). Mecz na Allianz Parque w São Paulo obejrzało 29 481 widzów.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-30 23:30 | Stadion: Allianz Parque | Widzów: 29481 | Arbiter: Raphael Claus
Gustavo Scarpa 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 61 pojedynków jedenastka Sao Paulo FC wygrała 24 razy i zanotowała 20 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 12. minucie spotkania, gdy Bruno Henrique zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Zespół Sao Paulo FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Felipe Melo. Bramka padła po podaniu Dudu.

Drugą połowę jedenastka Sao Paulo FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Luana wszedł Igor Vinicius.

Niedługo później Gustavo Scarpa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Zé Rafael.

W 62. minucie Alexandre Pato został zastąpiony przez Ranila. W 67. minucie w drużynie Palmeiras doszło do zmiany. Jean wszedł za Marcosa Rochę. Kibice Palmeiras nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thiaga Santosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Felipe Melo.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Willian wszedł za Zé Rafala. Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Hernanes, a murawę opuścił Vitor Bueno. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Reinaldo Manoel da Silva
67′ Marcos Luis Rocha Aquino
Daniel Alves
 12′ Bruno Henrique Corsini
Luan Vinicius da Silva Santos46′
 57′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Danilo das Neves Pinheiro
 42′ 69′ Felipe Melo de Carvalho
Vitor Frezarin Bueno77′
75′ José Rafael Vivian
Jucilei da Silva
69′ Thiago dos Santos
Anderson Hernanes77′
67′ Jean Raphael Vanderlei Moreira
Húdson Rodrigues dos Santos
Jose Henrique da Silva Dourado
Jonas Gabriel da Silva Nunes
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Raniel Santana de Vasconcelos62′
75′ Willian Gomes de Siqueira
Marcos Vinicius Silva Rocha Calazans

Przewaga drużyny Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.