Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A: CR Vasco da Gama - Gremio Porto Alegre 1-3 (1-1)

31 października na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro odbył się pojedynek 29. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Vasco da Gama i Gremio. Mecz zakończył się zwycięstwem Gremio 3-1. Na stadionie zasiadło 15 708 widzów.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-31 01:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Widzów: 15708 | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Luciano 68'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół Vasco da Gama wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Freddy Guarin dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marrony'ego z Vasco da Gama, a w 27. minucie Michela z drużyny przeciwnej. W 30. minucie Michel został zastąpiony przez Pepê'a.

Piłkarze Gremio odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie gola wyrównującego strzelił Pepê. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł David Braz.

W 38. minucie w drużynie Gremio doszło do zmiany. Darlan Mendes wszedł za Thaciana. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Vasco da Gama wyszła w zmienionym składzie, za Ribamara wszedł Gabriel Pec.

Trzeba było trochę poczekać, aby Everton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gremio, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Darlan Mendes.

Kibice Vasco da Gama nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Césara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Bruno Gomes. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Leandro Castán z Vasco da Gama.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gremio w 68. minucie spotkania, gdy Luciano strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 69. minucie Léo Moura został zmieniony przez Rodriguesa, co miało wzmocnić drużynę Gremio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Freddy'ego Guarina na Tiaga Reisa. W 70. minucie sędzia ukarał kartką Brunona Corteza, zawodnika Gremio. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Paulo Victor de Mileo Vidotti
67′ Leandro Castán da Silva
Jonathan Doin
66′ Bruno Gomes da Silva Clevelário
Rômulo Borges Monteiro
 9′ 75′ Freddy Guarin
Thaciano Mickael da Silva38′
Raul Lo Gonçalves
Michel Ferreira dos Santos27′ 30′
Glaybson Yago Souza Lisboa
Diego Tardelli Martins
46′ Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
Luciano da Rocha Neves  68′ (k.)
11′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Rondinelli da Silva Vieira
46′ Gabriel Fortes Chaves
Aldemir dos Santos Ferreira
Fellipe Ramos Ignez Bastos
André Felipe Ribeiro de Souza
Andrey Ramos do Nascimento

66′ Bruno Cesar Zanaki

75′ Tiago Rodrigues dos Reis

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.