Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A: Ceará SC - Fluminense Rio de Janeiro 2-0 (1-0)

W spotkaniu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 31 października, zespół Ceary S.C. wygrał z Fluminense 2-0 (1-0). Mecz na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza obejrzało 19 660 widzów.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-31 01:30 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 19660 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Ceará SC
Fluminense Rio de Janeiro
2
0
Bergson 14'
Mateus Gonçalves 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Fluminense wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ceary S.C. w 14. minucie spotkania, gdy Bergson strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Ricardinho.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Yuriemu z jedenastki gości. Była to 21. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ceary S.C..

Trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Wellington Nem, a murawę opuścił Nenê. Na drugą połowę drużyna Fluminense wyszła w zmienionym składzie, za Marcosa Paula wszedł João Pedro.

W 58. minucie za Thiaga Galharda wszedł Mateus Gonçalves. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Eduardo Brock wszedł za João Lucasa. Trener Ceary S.C. wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pedro Kena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ricardinho. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę.

W 83. minucie w jedenastce Fluminense doszło do zmiany. Guilherme wszedł za Yuriego. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Fabinha, piłkarza Ceary S.C..

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry trafił Mateus Gonçalves. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Bergson.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Marcílio Florêncio Mota Filho
71′ João Lucas Cardoso
Caio Henrique Oliveira Silva
Andrevaldo de Jesus Santos
Rodrigo Júnior Paula Silva
58′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Paulo Henrique Chagas de Lima
Felipe de Oliveira Silva
Anderson Luis de Carvalho46′
78′ Ricardo Dias Acosta
Yuri Oliveira Lima21′ 83′
86′ Fábio Gonçalves
Daniel Sampaio Simões
Willian Oliveira dos Santos
Yony Alexander González Copete
 14′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
Marcos Paulo Costa do Nascimento46′
Lucas Oliveira de França
Agenor Detofol
Cristovam Roberto Ribeiro Da Silva
Edilson Borba de Aquino
71′ Eduardo Schroeder Brock
Luccas Claro dos Santos
Auremir Evangelista dos Santos
Igor de Carvalho Julião
Wescley Gomes dos Santos
Milhomen Gusmao Guilherme83′
78′ Pedro Ken Morimoto Moreira
Pablo Dyego
58′  90′ Mateus Gonçalves Martins
Lucas Vinicius Gonçalves da Silva
Francisco Hyun Sol Kim
João Pedro Junqueira de Jesus46′
Willian Popp

Przewaga zespołu Fluminense w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.