Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A: Botafogo Rio de Janeiro - Cruzeiro EC 0-2 (0-1)

W meczu 29. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 1 listopada, zespół Botafogo przegrał z Cruzeiro 0-2 (0-1). Mecz na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro obejrzało 22 412 widzów.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-01 01:30 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Widzów: 22412 | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
Botafogo Rio de Janeiro
Cruzeiro Belo Horizonte
0
2
Cacá 26'
Éderson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka Cruzeiro wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Botafogo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Cruzeiro była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cruzeiro w 26. minucie spotkania, gdy Cacá zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Thiago Neves.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Luizowi Fernandzie z drużyny gospodarzy. Była to 27. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cruzeiro.

Kibice Botafogo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Igora Cássia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Victor Rangel. W 65. minucie Leonardo Valencia został zastąpiony przez Aleksa Santanę.

Chwilę później trener Cruzeiro postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marquinhosa Gabriela wszedł Dodô, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać. W 73. minucie Fred został zmieniony przez Alejandra Cabrala, a za Davida wszedł na boisko Sassá, co miało wzmocnić jedenastkę Cruzeiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bochechę na Viníciusa Tanquego. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Cruzeiro.

Dopiero w drugiej połowie Éderson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cruzeiro, strzelając kolejnego gola w siódmej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Alejandro Cabral.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Fabrício Bruno Soares de Faria90′
79′ Gustavo Costa da Silva Machado
Marcos Gabriel do Nascimento69′
João Paulo Mior
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva  90′
65′ Leonardo Felipe Valencia Rossel
Thiago Neves Augusto85′
46′ Victor Neves Rangel
Henrique Pacheco de Lima
Diego de Souza Andrade
Fred73′
27′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Alejandro Ariel Cabral73′
65′ Alex Paulo Menezes Santana
Róbson Michael Signorini
Cicero Santos
Luiz Ricardo Alves75′
79′ Vinicius Rodolfo de Souza Oliveira
Diederrick Joel Tagueu Tadjo
46′ Igor Cássio Vieira dos Santos

Jeśli zespół Botafogo nie wykorzystał 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Zawodnicy Botafogo dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.