Liga brazylijska - 29. kolejka Serie A: Avai FC Florianópolis - Fortaleza EC 1-3 (0-1)

30 października na Estádio Aderbal Ramos da Silva odbył się pojedynek 29. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Avai Florianópolis i Fortaleza. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fortaleza 3-1. Na stadionie zasiadło 2 949 widzów.

29. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-30 23:30 | Stadion: Estádio Aderbal Ramos da Silva | Widzów: 2949 | Arbiter: Marcelo Aparecido Ribeiro De Souza
Wellington Paulista 89'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Avai Florianópolis wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Fortaleza nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie Paulão dał prowadzenie swojej drużynie.

W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paulão z Fortaleza, a w 40. minucie Léo z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortaleza.

Trener Avai Florianópolis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Douglasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Léo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Avai Florianópolis w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Vinícius Araújo. Asystę przy golu zaliczył Douglas.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortaleza w 52. minucie spotkania, gdy Romarinho zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Bruno Melo.

W 60. minucie Edinho został zmieniony przez Kiezę. W 62. minucie w zespole Avai Florianópolis doszło do zmiany. Luanzinho wszedł za Richarda Franco. Po chwili trener Fortaleza postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Romarinha. Na boisko wszedł Matheus Alessandro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 70. minucie Igor Leandro został zmieniony przez Brunona Sávia, co miało wzmocnić drużynę Avai Florianópolis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Felipe Ararunę na Derleya. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Avai Florianópolis: Julinhowi w 81. i Jonathanowi w 83. minucie. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Eduardo Kunde osłabiając tym samym zespół Avai Florianópolis.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortaleza w 89. minucie spotkania, gdy Wellington Paulista zdobył z karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 90. minucie żółtą kartkę dostał Bruno Sávio, piłkarz Avai Florianópolis. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Felipe Alves Raymundo
88′ Eduardo Kunde
Guilherme de Jesus da Silva
Luanderson Johnala Marques da Silva
Paulo Marcos de Jesus Ribeiro  23′ 25′
40′ 46′ Leonardo Moreira Morais
Bruno Ferreira Melo
Ricardo Thalheimer
Juan Sebastián Quintero Fletcher
62′ Richard Darío Franco Escobar
Felipe Araruna Hoffmann79′
81′ Júlio Cesar Godinho Catolé
Luis Otávio Bonilha de Oliveira
Wesley Soares Xavier
André Luis da Costa Alfredo
70′ Igor Leandro Goularte do Nascimento
Wellington Pereira Nascimento  89′ (k.)
83′ Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior
Francisco Edson Moreira da Silva60′
 51′ Vinícius Vasconcelos Araújo
Marlon Adriano Prezotti
46′ Douglas dos Santos
Wanderley Sousa de Jesus79′
Gustavo Henrique Ferrareis
Paulo Roberto Valoura Junior
Geirton Marques Aires
Mariano Vásquez
62′ Luan Martins Pereira
Matheus Alessandro dos Santos Pereira69′
70′ 90′ Bruno Sávio da Silva
Welker Marçal de Almeida60′
Brenner Marlos Varanda de Oliveira
Felipe Augusto Rodrigues Pires

Drużyna Avai Florianópolis zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Avai Florianópolis dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.