Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A: Sao Paulo FC - Atlético Mineiro 2-0 (0-0)

W meczu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 27 października, jedenastka Sao Paulo FC wygrała z Atlético Mineiro 2-0 (0-0). Mecz na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo obejrzało 18 815 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-27 20:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Widzów: 18815 | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Sao Paulo Futebol Clube
CA Mineiro Belo Horizonte
2
0
Igor Gomes 51'
Vitor Bueno 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków drużyna Atlético Mineiro wygrała 17 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 12 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sao Paulo FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Gomes. Przy strzeleniu gola pomógł Antony.

W 56. minucie za Viníciusa Goesa wszedł Marquinhos. W tej samej minucie w jedenastce Atlético Mineiro doszło do zmiany. Ricardo Oliveira wszedł za Franca Di Santo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Sao Paulo FC, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie celnym strzałem popisał się Vitor Bueno. Asystę zanotował Igor Gomes.

Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Igora Gomesa. Na boisko wszedł Hernanes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A kibice Atlético Mineiro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Geuvânio. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Luan. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Fábio Santos Romeu
 57′ Vitor Frezarin Bueno
Rómulo Otero Vásquez
67′ Igor Matheus Liziero Pereira
Nathan Allan de Souza
 51′ 62′ Igor Silveira Gomes
Vinícius Goes Barbosa de Souza56′
Alexandre Pato
Luan Madson Gedeão de Paiva81′
80′ Antony Matheus dos Santos
Ramón Martínez López
62′ Anderson Hernanes
Miguel David Terans Pérez
67′ Húdson Rodrigues dos Santos
Ricardo de Oliveira56′
Helio Junio Nunes de Castro
Maicon Marques Bitencourt
Raniel Santana de Vasconcelos
Geuvânio Santos Silva81′
80′ Marcos Vinicius Silva Rocha Calazans

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.