Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A: Fluminense - Chapecoense 1-1 (0-1)

W starciu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Fluminense zremisowała z Chapecoense 1-1 (0-1). Mecz na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro obejrzało 18 751 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-27 00:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 18751 | Arbiter: Savio Pereira
Fluminense Rio de Janeiro
Chapecoense AF
1
1
Marcos Paulo 52'
Everaldo 27'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Chapecoense wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Taktyka trenera zespołu Chapecoense już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Chapecoense. W 21. minucie kartką został ukarany Maurício Ramos, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chapecoense w 27. minucie spotkania, gdy Everaldo strzelił pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Bruno Pacheco.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Everaldo z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chapecoense.

Drugą połowę jedenastka Fluminense rozpoczęła w zmienionym składzie, za Wellingtona Nema wszedł João Pedro.

Zespół Fluminense wyrównał wynik meczu. W 52. minucie wynik ustalił Marcos Paulo. Przy zdobyciu bramki asystował Daniel.

W 59. minucie kartkę otrzymał Allan z Fluminense. W 66. minucie Rafael Pereira zastąpił Hiaga. Trener Chapecoense postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Camila i na pole gry wprowadził napastnika Dalberta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Chapecoense: Eduardowi w 75. i Henrique Almeidzie w 84. minucie. W 75. minucie Eduardo został zmieniony przez Renata, co miało wzmocnić jedenastkę Chapecoense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela na Lucão oraz Marcosa Paula na Gansę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Carlos Eduardo Santos Oliveira75′ 75′
59′ Allan Rodrigues de Souza
Fernando Camilo Farias68′
77′ Daniel Sampaio Simões
Márcio Rodrigues Araújo
46′ . Wellington Nem
Elicarlos Souza Santos
Yony Alexander González Copete
Henrique Almeida Caixeta Nascentes84′
 52′ 85′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Gustavo Campanharo
85′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Arthur Gomes Lourenço
77′ Lucas Vinicius Gonçalves da Silva
Regis Tosatti Giacomin
46′ João Pedro Junqueira de Jesus

Przewaga zespołu Fluminense w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Chapecoense przyznał cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.