Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A: Flamengo Río de Janeiro - CS Alagoano 1-0 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 27 października, zespół Flamengo Río de Janeiro zwyciężył z Alagoano 1-0 (1-0). Mecz na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro obejrzało 69 846 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-27 23:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 69846 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Flamengo Río de Janeiro
CS Alagoano
1
0
G. De Arrascaeta 9'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Flamengo Río de Janeiro.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie wynik ustalił Giorgian De Arrascaeta. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Éverton Ribeiro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Flamengo Río de Janeiro.

W 56. minucie kartkę dostał João Carlos z Alagoano. Trener Alagoano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana Clebera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Nilton.

W 67. minucie kartką został ukarany Gerson, zawodnik Flamengo Río de Janeiro. W 70. minucie Éverton Ribeiro zastąpił Reiniera. W tej samej minucie trener Flamengo Río de Janeiro postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Vitinho, a murawę opuścił Giorgian De Arrascaeta.

W 71. minucie Jonathan Gómez został zmieniony przez Eullera, a za Carlinhosa wszedł na boisko Alecsandro, co miało wzmocnić zespół Alagoano. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriela Barbosę na Viniciusa Costę w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. Minutę później kartkę dostał Apodi, piłkarz gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Warley Leandro da Silva
 9′ 70′ Giorgian De Arrascaeta
Celsonil Santos de Macedo Júnior
70′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Luiz Diallisson de Souza Alves90′
67′ Gerson Santos da Silva
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Willian Souza Arão da Silva
Nilton Ferreira Júnior60′
90′ Gabriel Barbosa Almeida
Jean Cleber Santos da Silva60′
70′ Reinier Jesus Carvalho
Bruno Alves de Souza
90′ Vinicius de Souza Costa
Alecsandro Barbosa Felisbino79′
Ribas da Cunha Diego
Emilton Pedroso Domingues
Hugo Moura Arruda da Silva

70′ Victor Vinicius Coelho Santos

Lincoln Corrêa dos Santos

Drużyna Flamengo Río de Janeiro zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.