Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A: Corinthians - Santos 0-0

W meczu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 26 października, zespół Corinthians zremisował z Santosem 0-0. Mecz na Arena Corinthians w São Paulo obejrzało 32 142 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-26 22:00 | Stadion: Arena Corinthians | Widzów: 32142 | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Corinthians Sao Paulo
Santos FC Sao Paulo
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 64 spotkania jedenastka Santosu wygrała 26 razy i zanotowała 21 porażek oraz 17 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Diego Pituca został zastąpiony przez Jobsona. Chwilę później trener Santosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Marinho, a murawę opuścił Tailson.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Corinthians doszło do zmiany. Júnior Sornoza wszedł za Júniora Ursa. Trener Corinthians postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Mateusa Vitala i na pole gry wprowadził napastnika Jandersona, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 76. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Corinthians i jedną drużynie przeciwnej.

W 78. minucie Yeferson Soteldo został zmieniony przez Felipe Jonatana, co miało wzmocnić zespół Santosu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maura Bosellego na Gustava.

Everson Felipe Marques Pires
90′ Danilo Fernando Avelar
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
90′ Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Marco Jorge
Míchel Macedo Rocha Machado
Marcos Rogério Ricci Lopes
Manoel Messias Silva Carvalho
Gustavo Henrique Vernes
74′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Yeferson Julio Soteldo Martínez78′
72′ Ocimar de Almeida Júnior
Tailson Pinto Gonçalves58′
76′ 82′ Mauro Boselli
Jobson Souza Santos55′ 77′
72′ Júnior Nazareno Sornoza Moreira
Lucas Henrique Ferreira Venuto
82′ Gustavo Henrique da Silva Sousa
Derlis Alberto González Galeano
Clayson Henrique da Silva Vieira
Mário Sérgio Santos Costa58′
74′ Janderson Santos de Souza
Fernando Uribe Hincapié

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Corinthians, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.