Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A: Ceará SC - CR Vasco da Gama 1-1 (0-1)

W starciu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 26 października, zespół Ceary S.C. zremisował z Vasco da Gama 1-1 (0-1). Mecz na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza obejrzało 35 178 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-26 22:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 35178 | Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima
Ceará SC
CR Vasco da Gama
1
1
Bergson 81'
Rossi 18'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Ceary S.C. wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Rossi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vasco da Gama , zdobywając bramkę w 18. minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Richard.

W 26. minucie kartkę dostał Bruno Gomes z Vasco da Gama. W 33. minucie Bruno Gomes zastąpił Raula. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Willianowi Oliveirze, zawodnikowi gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vasco da Gama.

Drugą połowę jedenastka Vasco da Gama rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marrony'ego wszedł Felipe Ferreira. A trener Ceary S.C. wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bergsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Lima. Posunięcie trenera było słuszne. Bergsona strzelił wyrównującego gola w 81. minucie spotkania.

Na drugą połowę jedenastka Ceary S.C. wyszła w zmienionym składzie, za Ricardinha wszedł Leandro Carvalho. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia ukarał kartką Richarda, piłkarza Vasco da Gama. Niedługo później trener Vasco da Gama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Fellipe Bastos, a murawę opuścił Freddy Guarin.

W 69. minucie kartkę otrzymał Rossi z drużyny gości.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Bergson.

W 83. minucie w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Wescley wszedł za Williana Oliveirę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ceara S.C.: Leandrowi Carvalhowi w 88. minucie i Auremirowi w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Bruno Gomes da Silva Clevelário26′ 33′
46′ Vinícius Moreira de Lima
Freddy Guarin59′
Felipe de Oliveira Silva
Glaybson Yago Souza Lisboa
46′ Ricardo Dias Acosta
Rosicley Pereira da Silva  18′ 69′
Fábio Gonçalves
Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano
45′ 83′ Willian Oliveira dos Santos
Marrony da Silva Liberato Silveira46′
Lucas Oliveira de França
Sidney Aparecido Ramos da Silva
Eduardo Schroeder Brock
Danilo Carvalho Barcelos
90′ Auremir Evangelista dos Santos
Raúl Alejandro Cáceres Bogado
83′ Wescley Gomes dos Santos
Matheus dos Santos Miranda
Pedro Ken Morimoto Moreira
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Felipe de Figueiredo Ferreira46′
46′ 88′ Leandro Carvalho da Silva
Andrey Ramos do Nascimento
46′  81′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
Bruno Cesar Zanaki

Przewaga drużyny Ceary S.C. w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.