Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A: CA Paranaense Kurytyba - Goiás EC 4-1 (0-1)

W spotkaniu 28. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 27 października, zespół Atletico Paranaense wygrał z Goias EC 4-1 (0-1). Mecz na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie obejrzało 10 778 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-27 20:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 10778 | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Rafael Moura 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków drużyna Goias EC wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Khellvenowi z drużyny gospodarzy. Była to 16. minuta meczu.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Goias EC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Rafael Moura. Przy zdobyciu bramki pomagał Michael.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Goias EC.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Atletico Paranaense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Léo Pereira.

W 53. minucie kartkę obejrzał Breno z Goias EC.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 54. minucie Rony dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Bruno Guimarães.

W 61. minucie Breno został zmieniony przez Marlone'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 62. minucie spotkania, gdy Adriano strzelił trzeciego gola. Między 66. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Atletico Paranaense: Wellington, Nikão, Adriano, na ich miejsce weszli: Camacho, Braian Romero, Márcio Azevedo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Léo Seny, Léo Seny, Rafaela Moury zajęli: Filipe, Filipe, Vinicius.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Paranaense w 90. minucie spotkania, gdy Marco Ruben zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zanotował Rony.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Tadeu Antonio Ferreira
 62′ 79′ Correia Claro Adriano
Fábio Pizarro Sanches
Thiago Heleno Henrique Ferreira
Breno Washington Rodrigues da Silva53′ 61′
 48′ Leonardo Pereira
Rafael Vaz dos Santos
16′ Khellven Douglas Silva Oliveira
Yago Felipe da Costa Rocha
74′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Jefferson Junio Antônio da Silva
66′ Wellington Aparecido Martins
Yago da Silva Rocha
Leonardo Cittadini
Leonardo de Souza Sena67′
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Leandro Barcia Montero
 90′ Marco Gastón Ruben
Rafael Martiniano de Miranda  45′ 81′
 54′ Ronielson da Silva Barbosa
Michael Richard Delgado de Oliveira
Leonardo da Silva Vieira
Marcos de Paula Dutra
Mádson Ferreira dos Santos
Geovane Batista de Faria
79′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Johnath Marlone Azevedo da Silva61′
66′ Guilherme de Aguiar Camacho
Rafael Diniz Alves e Silva
74′ Braian Ezequiel Romero
Rafael Elias da Silva

Vinicius Lopes da Silva81′

Drużyna Atletico Paranaense była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zespół Atletico Paranaense zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Goias EC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.