Liga brazylijska - 28. kolejka Serie A: Avai Florianópolis - Palmeiras 1-2 (0-0)

27 października na Estádio Aderbal Ramos da Silva odbyło się spotkanie 28. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Avai Florianópolis i Palmeiras. Starcie zakończyło się zwycięstwem Palmeiras 2-1. Mecz obejrzało 8 815 widzów.

28. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-27 22:00 | Stadion: Estádio Aderbal Ramos da Silva | Widzów: 8815 | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Gustavo Scarpa 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Palmeiras wygrała aż 12 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 33. minucie w drużynie Avai Florianópolis doszło do zmiany. Léo wszedł za Lourença.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Betão z jedenastki gospodarzy. Była to 40. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Felipe Melowi i Jonathanowi.

Na początku drugiej połowy piłkarze Palmeiras nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie bramkę zdobył Deyverson. W zdobyciu bramki pomógł Lucas Lima.

W 59. minucie Marquinhos Silva został zastąpiony przez Igora Leandra. W 63. minucie w jedenastce Avai Florianópolis doszło do zmiany. João Paulo wszedł za Julinha. A trener Palmeiras wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hyorana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Carlos Eduardo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 65. minucie w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Gustavo Scarpa wszedł za Lucasa Limę. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Weverton, zawodnik Palmeiras. W 79. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego João Paulo.

W 85. minucie kartkę dostał Ricardo Thalheimer z Avai Florianópolis.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 86. minucie spotkania, gdy Gustavo Scarpa zdobył z karnego drugą bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Henrique Dourado wszedł za Deyversona.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Weverton Pereira da Silva78′
40′ Ebert Willian Amancio
Diogo Barbosa Mendanha
59′ Marcos Roberto da Silva Barbosa
Vitor Hugo Franchescoli de Souza
Luanderson Johnala Marques da Silva
Luan Garcia Teixeira
85′ Ricardo Thalheimer
Lucas Rafael Araujo Lima65′
Richard Darío Franco Escobar
Bruno Henrique Corsini
63′ Júlio Cesar Godinho Catolé
Felipe Melo de Carvalho49′
Wesley Soares Xavier
Jean Raphael Vanderlei Moreira
49′ Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior
Brum Deyverson  54′ 87′
Vinícius Vasconcelos Araújo
Carlos Eduardo Ferreira de Souza64′
33′ João Paulo Ferreira Lourenço
Mayke Rocha de Oliveira
33′ Leonardo Moreira Morais
Raphael Cavalcante Veiga
63′  79′ (k.) João Paulo da Silva Alves
Hyoran Kaue Dalmoro64′
Douglas dos Santos
Thiago dos Santos
Gustavo Henrique Ferrareis
Matheus Fernandes Siqueira
Geirton Marques Aires
Gustavo Henrique Furtado Scarpa65′  86′ (k.)
Luan Martins Pereira
José Rafael Vivian
59′ Igor Leandro Goularte do Nascimento
Jose Henrique da Silva Dourado87′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Avai Florianópolis, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.