Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A: EC Bahia - Ceará SC 1-2 (0-0)

W meczu 27. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 22 października, drużyna Bahia przegrała z Cearą S.C. 1-2 (0-0). Mecz na Estádio Governador Roberto Santos w Salvadorze de Bahia obejrzało 28 415 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-22 00:30 | Stadion: Estádio Governador Roberto Santos | Widzów: 28415 | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
EC Bahia
Ceará SC
1
2
Artur 76'
Luiz Otávio 86',90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Bahia wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Bahia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alejandra Guerrę wszedł Marco Antonio. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Felipe Silvie z zespołu gości. Była to 54. minuta spotkania.

W 59. minucie Elber został zastąpiony przez Arthura Caike'a. W 62. minucie w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Valdo wszedł za Tiaga Alvesa. Chwilę później trener Bahia postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Gilberta. Na boisko wszedł Fernandão, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

A kibice Ceary S.C. nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mateusa Gonçalvesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lima. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Bahia w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem meczu bramkę zdobył Artur. W zdobyciu bramki pomógł Marco Antonio.

W 79. minucie w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Leandro Carvalho wszedł za Pedro Kena.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie Luiz Otávio wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Leandro Carvalho.

Niedługo później Luiz Otávio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ceary S.C., strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku. Bramka padła po podaniu Felipe Silvy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Vinícius Moreira de Lima71′
32′ 46′ Alejandro Abraham Guerra Morales
Felipe de Oliveira Silva54′
Flavio Medeiros da Silva
Ricardo Dias Acosta
64′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Pedro Ken Morimoto Moreira79′
 76′ Artur Victor Guimarães
Willian Oliveira dos Santos
40′ 59′ José Elber Pimentel da Silva
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
46′ Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Leandro Carvalho da Silva79′
Lucca Borges De Brito
Mateus Gonçalves Martins71′
José Rogerio de Oliveira Melo
Francisco Hyun Sol Kim
59′ Arthur Caike do Nascimento Cruz
Willian Popp
64′ José Fernando Viana de Santana

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Ceary S.C. pokazał trzy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Ceary S.C. będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie CR Vasco da Gama. Natomiast w niedzielę Internacional Porto Alegre zagra z jedenastką Bahia na jej terenie.