Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A: Corinthians Sao Paulo - Cruzeiro EC 1-2 (1-1)

20 października na Arena Corinthians w São Paulo odbyło się spotkanie 27. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Cruzeiro. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cruzeiro 2-1. Na stadionie stawiło się 31 631 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-20 00:00 | Stadion: Neo Química Arena | Widzów: 31631 | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Éderson 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 meczów drużyna Cruzeiro wygrała 17 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Dedé został zastąpiony przez Cacę.

W 21. minucie kartką został ukarany Éderson, piłkarz gości.

Nieoczekiwanie zawodnicy Corinthians nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 34. minucie bramkę zdobył Fágner.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Brunonowi Méndezowi z drużyny gospodarzy.

Piłkarze Cruzeiro odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Fred.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Corinthians wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jádsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Júnior Sornoza.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Cruzeiro przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Éderson.

W 74. minucie w jedenastce Corinthians doszło do zmiany. Silva Vagner wszedł za Mateusa Vitala. Chwilę później trener Cruzeiro postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Robinha. Na boisko wszedł Alejandro Cabral, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Corinthians: Fágnerowi w 76. minucie i Silvie Vagner w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

W 78. minucie Fred został zmieniony przez Diederricka Tagueu, co miało wzmocnić zespół Cruzeiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedrinha na Claysona. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Egídio de Araújo Pereira Júnior
 34′ 76′ Conserva Lemos Fagner
Luis Manuel Orejuela García
Marllon Gonçalves Jerônimo Borges
Fabrício Bruno Soares de Faria
37′ Bruno Méndez Cittadini
Anderson Vital da Silva19′
74′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Marcos Gabriel do Nascimento
Ralf de Souza Teles
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva  71′ 21′
82′ Pedrinho
Thiago Neves Augusto
57′ Júnior Nazareno Sornoza Moreira
Edílson Mendes Guimarães
57′ . Jadson
Luiz Ricardo Alves
82′ Clayson Henrique da Silva Vieira
Ezequiel Santos da Silva
74′ 90′ Silva De Souza Vagner Love
Diederrick Joel Tagueu Tadjo78′
João Victor da Silva Marcelino

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Cruzeiro przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.