Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A: Botafogo Rio de Janeiro - CS Alagoano 2-1 (1-0)

22 października na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbył się pojedynek 27. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Botafogo i Alagoano. Mecz zakończył się zwycięstwem Botafogo 2-1. Spotkanie obejrzało 18 199 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-22 01:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Widzów: 18199 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Ricardo Bueno 67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Botafogo wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 16. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Alagoano Luciano Castan.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cícerę z Botafogo, a w 35. minucie João Vitora z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Naldę wszedł Celsinho. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Botafogo.

Drugą połowę zespół Botafogo rozpoczął w zmienionym składzie, za Marcela Conceição wszedł Kanu. W 63. minucie w drużynie Alagoano doszło do zmiany. Ricardo Bueno wszedł za Jonathana Gómeza.

Chwilę później trener Botafogo postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Luiza Fernandę. Na boisko wszedł Igor Cássio, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 67. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Ricardo Bueno.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Igor Cássio. Asystę zaliczył Gabriel.

W 75. minucie Cícero został zmieniony przez Ricksona, co miało wzmocnić zespół Botafogo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alecsandrę na Jarra Pedrosa. W 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał João Vitor z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 35. minucie. W doliczonym czasie gry sędzia ukarał żółtymi kartkami Ricksona z Botafogo oraz Carlinhosa z drużyny gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Luciano Castan da Silva 16′ (samob.)
46′ Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
Alan Henrique Costa
Yuri Antônio Costa da Silva
Warley Leandro da Silva
João Paulo Mior
Luiz Diallisson de Souza Alves
30′ 75′ Cicero Santos
João Vitor Lima Gomes35′ 79′
65′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Celsonil Santos de Macedo Júnior35′
46′ Victor Hugo Soares dos Santos
Lucas Vinicius Dias Costa
75′ 90′ Rickson Barbosa Sá da Conceição

Luiz Henrique Pachu Lira

65′  69′ Igor Cássio Vieira dos Santos

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Alagoano, a zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.