Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A: Atletico Paranaense - Palmeiras 1-1 (1-1)

21 października na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie odbyło się starcie 27. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Palmeiras. Mecz zakończył się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 18 732 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-21 00:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 18732 | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
CA Paranaense Kurytyba
Palmeiras Sao Paulo
1
1
Marcelo Cirino 7'
Deyverson 41'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Jedenastka Palmeiras wygrała aż 16 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Atletico Paranaense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie Marcelo Cirino dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Adriana.

W 30. minucie kartkę dostał Gustavo Gómez z Palmeiras.

Zawodnicy Palmeiras odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Deyverson. Asystę zanotował Willian.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Lucas Lima, a murawę opuścił Zé Rafael. W 63. minucie Bruno Nazário zastąpił Léo Cittadiniego.

W 67. minucie w jedenastce Palmeiras doszło do zmiany. Luan wszedł za Jeana. W 69. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thiaga Helena z Atletico Paranaense, a w 71. minucie Brunona Henriquego z drużyny przeciwnej. Kibice Atletico Paranaense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thonnego Andersona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marco Ruben.

W 83. minucie Willian został zmieniony przez Raphaela Veigę, co miało wzmocnić drużynę Palmeiras. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Cirina na Pedrinha. W drugiej połowie nie padły gole.

Vitor Hugo Franchescoli de Souza
69′ Thiago Heleno Henrique Ferreira
Jean Raphael Vanderlei Moreira67′
77′ Marco Gastón Ruben
José Rafael Vivian57′
 7′ 84′ Marcelo Cirino da Silva
Brum Deyverson  41′
Ronielson da Silva Barbosa
Willian Gomes de Siqueira83′
63′ Bruno dos Santos Nazário
Lucas Rafael Araujo Lima57′
63′ Leonardo Cittadini
Raphael Cavalcante Veiga83′
Erick Luis Conrado Carvalho
Hyoran Kaue Dalmoro
77′ Thonny Anderson da Silva Carvalho
Thiago dos Santos
Luis Oscar Gonzalez
Matheus Fernandes Siqueira
Vitor Hugo Naum dos Santos
Miguel Ángel Borja Hernández
84′ Pedro Gabriel Pereira Lopes
Jose Henrique da Silva Dourado
Braian Ezequiel Romero
Carlos Eduardo Ferreira de Souza

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.