Liga brazylijska - 27. kolejka Serie A: Atlético Mineiro - Santos 2-0 (2-0)

W pojedynku 27. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 20 października, drużyna Atlético Mineiro wygrała z Santosem 2-0 (2-0). Mecz na Estádio Raimundo Sampaio w Belo Horizonte obejrzało 21 771 widzów.

27. kolejka Brazylia - Serie A
2019-10-20 21:00 | Stadion: Estádio Raimundo Sampaio | Widzów: 21771 | Arbiter: Caio Max Augusto Vieira
CA Mineiro Belo Horizonte
Santos FC Sao Paulo
2
0
Luan 2'
Leonardo Silva 22'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań jedenastka Santosu wygrała 15 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Luan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro , strzelając gola w drugiej minucie spotkania.

Jedenastka Santosu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Leonardo Silva. Asystę przy golu zaliczył Rómulo Otero.

Między 27. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Atlético Mineiro rozpoczął w zmienionym składzie, za Révera wszedł José Welison. Także drużyna Santosu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marinha wszedł Eduardo Sasha. Trener Santosu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Sáncheza. Na boisko wszedł Evandro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 65. minucie Yeferson Soteldo zastąpił Tailsona. W 70. minucie w drużynie Atlético Mineiro doszło do zmiany. Maicon wszedł za Luana. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rómula Otera z Atlético Mineiro, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Luana Peresa z drużyny przeciwnej.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Atlético Mineiro doszło do zmiany. Juan Cazares wszedł za Eliasa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Everson Felipe Marques Pires
46′ Réver Humberto Alves de Araujo
Marco Jorge
 22′ Leonardo Fabiano da Silva e Silva
Diego Cristiano Evaristo
32′ 87′ Elias Mendes Trindade
Jean Mota Oliveira de Sousa
72′ Rómulo Otero Vásquez
Carlos Sánchez64′
Franco Matías Di Santo
Mário Sérgio Santos Costa46′
 2′ 39′ 70′ Luan Madson Gedeão de Paiva
Victor Ferraz Macedo
87′ Juan Ramón Cazares Sevillano
Marcos Rogério Ricci Lopes
José Marcos Costa Martins
Felipe Jonatan Rocha Andrade
46′ José Welison da Silva
Eduardo Colcenti Antunes46′
70′ Maicon Marques Bitencourt
Tailson Pinto Gonçalves65′
Geuvânio Santos Silva
Fernando Uribe Hincapié

Przewaga zespołu Santosu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Atlético Mineiro dostali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.