Liga brazylijska - 23. kolejka Serie A: Goianiense - Porto Alegre 0-0

29 listopada na Estádio Antônio Accioly w Goiânii odbyło się starcie 23. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goianiense i Porto Alegre. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

23. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-29 01:00 | Stadion: Estádio Antônio Accioly | Arbiter: Ramon Abatti
AC Goianiense
Internacional Porto Alegre
0
0

Zespół Porto Alegre bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwarte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Porto Alegre wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Porto Alegre zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Goianiense była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rodrigo Moledo z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rodriga Lindosa z Porto Alegre, a w 54. minucie Evertona Felipego z drużyny przeciwnej. W 59. minucie Andrés D'Alessandro został zmieniony przez Mauricia.

W tej samej minucie trener Porto Alegre postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Damián Musto, a murawę opuścił João de Souza. W 63. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Porto Alegre. W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Goianiense: Wellington Rato, Danilo, a na ich miejsce weszli Everton Felipe, Chico.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Rodrigo Moledo, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 74. minucie Thiago Galhardo został zmieniony przez Leandra Fernándeza, co miało wzmocnić drużynę Porto Alegre. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arnalda na Matheusa Pereirę. Kibice Goianiense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juninha Brandão. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Janderson.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Marcos Guilherme, José Gabriel, a na ich miejsce weszli Yuri Alberto, Patrick. W 85. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Leandrowi Fernándezowi, zawodnikowi gości.

Marcelo Lomba do Nascimento
78′ Arnaldo Manoel de Almeida
João Lucas de Souza Cardoso59′
78′ Janderson Santos de Souza
Patrick Bezerra do Nascimento81′
66′ Francisco Hyun Sol Kim
Andrés Nicolás D'Alessandro59′
Willian Marlon Ferreira Moraes
Rodrigo Oliveira Lindoso47′
54′ 66′ Everton Felipe de Oliveira Silva
Emerson Fabiano Kerber Júnior
78′ Matheus Sousa Pereira
Rodinei Marcelo de Almeida
Gabriel Baralhas dos Santos
Lucas Ribeiro dos Santos
Francisco Rithely da Silva Sousa
Bruno Conceição Praxedes
66′ Danilo Gomes Magalhães
Matheus Isaias dos Santos
66′ Wellington Soares da Silva
José Gabriel dos Santos Silva81′
Vitor Benedito Leque da Silva
Damián Marcelo Musto59′
78′ José Brandão Gonçalves Júnior
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos81′

Leandro Miguel Fernández74′ 85′

Mauricio Magalhães Prado59′

Zespół Porto Alegre miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Goianiense pokazał jedną żółtą.

Drużyna Goianiense w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.