Liga brazylijska - 23. kolejka Serie A: Fortaleza EC - Goiás EC 1-1 (0-1)

W meczu 23. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 27 listopada, drużyna Fortaleza zremisowała z Goias EC 1-1 (0-1). Starcie odbyło się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

23. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-27 00:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Fortaleza EC
Goiás EC
1
1
Wellington Paulista 61'
Fernandão 24'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Fortaleza wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Fortaleza zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Goias EC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Fernandão wywołał eksplozję radości wśród kibiców Goias EC, strzelając gola w 24. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Miguel Ferreira.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jackson z drużyny gospodarzy. Była to 39. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Goias EC.

Trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Yuri Cesar, a murawę opuścił Osvaldo. W 57. minucie Daniel Villalva zastąpił Henrique Lordela.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Wellington Paulista. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Bruno Melo.

W 66. minucie Miguel Ferreira został zmieniony przez Pedro Marinha, a za Fernandão wszedł na boisko Joao Marcos, co miało wzmocnić drużynę Goias EC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wellingtona Paulistę na Bergsona. Na murawie, jak to często zdarzało się Goias EC w tym sezonie, pojawił się Daniel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Alejandra Cabrala. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę João Paulowi, zawodnikowi gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

David de Duarte Macedo
39′ Jackson de Souza
Fábio Pizarro Sanches
81′ Bruno Ferreira Melo
Jefferson Junio Antônio da Silva
Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Miguel Ferreira Damasceno66′
81′ José Romário Silva de Souza
Breno Washington Rodrigues da Silva
46′ Osvaldo Lourenço Filho
Alejandro Ariel Cabral77′
Paulo Roberto Valoura Junior
Shaylon Kallyson Cardozo
 61′ 74′ Wellington Pereira Nascimento
José Fernando Viana de Santana  24′ 77′
90′ David Correa da Fonseca
Daniel Alberto Villalva Barrios57′
Max Walef Araújo da Silva
Marcelo Rangel Rosa
Marcelo Boeck
Heron Crespo da Silva
81′ Carlos Emiliano Pereira
Gabriel Martins Rodrigues
João Paulo Silveira dos Santos
Daniel de Pauli Oliveira77′
81′ 87′ João Paulo da Silva Alves
Pedro Henrique Marinho Maria66′
Ronald dos Santos Lopes
Ranieri Sandro
46′ Yuri César Santos de Oliveira Silva
Henrique Lordelo Souza de Oliveira57′
74′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
João Marcos Lima Candido77′
Wanderley Sousa de Jesus

Mariano Vásquez

90′ Éderson Alves Ribeiro Silva

Igor Torres da Silva

Przewaga zespołu Fortaleza w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Fortaleza pokazał dwie żółte.

Zespół Fortaleza w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.