Liga brazylijska - 23. kolejka Serie A: Coritiba FBC - Corinthians 0-1 (0-1)

26 listopada na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie odbył się mecz 23. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Coritiba FBC i Corinthians. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Corinthians 1-0.

23. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-26 01:30 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Coritiba Foot Ball Club
Corinthians Sao Paulo
0
1
Fábio Santos 21'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 starć drużyna Corinthians wygrała 16 razy i zanotowała trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Maílton z drużyny gospodarzy. Była to 20. minuta starcia.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Fábio Santos dla jedenastki Corinthians. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Corinthians.

Drugą połowę drużyna Coritiba FBC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mattheusa wszedł Pablo Thomaz. W 63. minucie kartkę dostał Luan, piłkarz Corinthians.

W tej samej minucie Robson Fernandes zastąpił Brayana Lucumíego. W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Fágnerowi z Corinthians. Trener Corinthians wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juana Cazaresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Luan.

Między 76. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Coritiba FBC: Matheus Bueno, Matheus Sales, Giovanni Augusto, na ich miejsce weszli: Osman, Matheus Galdezani, Martín Sarrafiore. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela, Xaviera zajęli: Éderson, Camacho. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Giovanni Augusto, zawodnik gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Walter Leandro Capeloza Artune
20′ Maílton dos Santos de Sá
Fábio Santos Romeu  21′ (k.)
82′ Matheus de Sales Cabral
João Vitor Xavier de Almeida85′
46′ Mattheus Andrade Gama de Oliveira
Roni Medeiros de Moura76′
76′ Matheus Bueno Batista
Lucas Piton Crivellaro69′
Rafael da Silva Francisco
Gabriel Girotto Franco85′
78′ 82′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Luan Guilherme de Jesús Vieira63′ 76′
62′ Robson dos Santos Fernandes
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva85′
76′ Osman de Menezes Venâncio Júnior
Gabriel Pereira dos Santos76′
82′ Matheus Galdezani
Matheus Alvarenga de Oliveira
62′ Brayan Damián Lucumí Lucumí
Jonathan Renato Barbosa
Yan Medeiros Sasse
Leonardo Natel Vieira
82′ Martín Nicolás Sarrafiore
Everaldo Silva do Nascimento69′
46′ Pablo Thiago Ferreira Thomaz

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.