Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A: Sao Paulo FC - Vasco da Gama 1-1 (1-1)

22 listopada na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbyło się starcie 22. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Vasco da Gama. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-22 20:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Sao Paulo Futebol Clube
CR Vasco da Gama
1
1
Luciano 33'
G. Cano 19'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania drużyna Sao Paulo FC wygrała 18 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie kartkę dostał Jadson z Vasco da Gama.

Nagle to piłkarze Vasco da Gama otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Germán Cano. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Gustavo Torres.

W 28. minucie kartką został ukarany Brenner, piłkarz Sao Paulo FC.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sao Paulo FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie Luciano wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki pomógł Gabriel.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę jedenastka Sao Paulo FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Juanfrana wszedł Tchê Tchê. Trener Sao Paulo FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vitora Buena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luan.

W 73. minucie Igor Gomes został zmieniony przez Pabla. Od 78 minuty boisko opuścili piłkarze Vasco da Gama: Vinícius Paiva, Henrique, Gustavo Torres, Leonardo Gil, na ich miejsce weszli: Lucas Santos, Neto Borges, Juninho, Andrey. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Léo, Brennera zajęli: Hernanes, Santiago Tréllez. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Vasco da Gama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W szóstej minucie doliczonego czasu meczu na plac gry wszedł Ygor Catatau, a murawę opuścił Germán Cano. Dwie minuty później arbiter ukarał kartką Andreya, zawodnika gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Lucas Alexandre Galdino de Azevedo
46′ Torres Belen Juanfran
Matheus dos Santos Miranda
Bruno Fabiano Alves
Ricardo Queiroz de Alencastro Graça
82′ Leonardo Pinheiro da Conceição
Jadson Cristiano Silva de Morais4′
Reinaldo Manoel da Silva
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
46′ Luan Vinicius da Silva Santos
Glaybson Yago Souza Lisboa81′
Gabriel Davi Gomes Sara
Gustavo Adolfo Torres Grueso87′
Daniel Alves
Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva78′
73′ Igor Silveira Gomes
Leonardo Roque Gil90′
28′ 82′ Brenner Souza da Silva
Henrique Silva Milagres87′
 33′ Luciano da Rocha Neves
Alexandre de Almeida Silva Júnior87′
46′ Danilo das Neves Pinheiro
Bruno Gomes da Silva Clevelário
46′ Vitor Frezarin Bueno
Andrey Ramos do Nascimento90′ 90′
82′ 90′ Anderson Hernanes
Lucas Santos da Silva78′ 90′
Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
Kaio Magno Bacelar Martins
73′ Pablo Felipe Teixeira
Ygor de Oliveira Ferreira90′
82′ Santiago Tréllez Viveros

Przewaga drużyny Sao Paulo FC w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zespół Vasco da Gama zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, a w drugiej trzy. Zawodnicy Sao Paulo FC otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.