Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A: Goiás EC - Palmeiras Sao Paulo 1-0 (0-0)

W starciu 22. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół Goias EC zwyciężył z Palmeiras 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-22 01:00 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
Goiás EC
Palmeiras Sao Paulo
1
0
Miguel Ferreira 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół Palmeiras wygrał 10 razy i zanotował tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Renanowi z zespołu gości. Była to piąta minuta spotkania.

W 25. minucie za Luiza Adriana wszedł Fabrício. W 26. minucie w drużynie Goias EC doszło do zmiany. Shaylon wszedł za Douglasa Baggia. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mayke osłabiając tym samym zespół Palmeiras.

Na drugą połowę drużyna Goias EC wyszła w zmienionym składzie, za Gustava Blanca wszedł Alyson Motta. W 50. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Gabrielowi Meninowi z Palmeiras.

Trener Goias EC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Taylona i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Mourę, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał żółtą kartką Miguela Ferreirę, piłkarza gospodarzy. Po chwili trener Palmeiras postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Fabrícia wszedł Luan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Palmeiras nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Miguel Ferreira dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Alyson Motta.

Minutę później arbiter pokazał żółtą kartkę Rafaelowi Mourze, zawodnikowi Goias EC.

Weverton Pereira da Silva
69′ Taylon Vinicius dos Santos Carvalho
Emerson Raymundo Santos
Fábio Pizarro Sanches
Renan Victor da Silva5′
David de Duarte Macedo
Gustavo Raúl Gómez Portillo
79′ Jefferson Junio Antônio da Silva
Patrick de Paula Carreiro
78′ Alejandro Ariel Cabral
Marcos Luis Rocha Aquino
Daniel Alberto Villalva Barrios
. Ramires
26′ Douglas Baggio de Oliveira Costa
Mayke Rocha de Oliveira39′
Breno Washington Rodrigues da Silva
Lucas Rafael Araujo Lima44′
46′ Gustavo Blanco Petersen Macedo
Vanderlan Barbosa da Silva
79′ Gabriel Martins Rodrigues
Lucas Esteves Souza44′
Iago Pereira Mendonça
Luan Garcia Teixeira89′
26′ Shaylon Kallyson Cardozo
Adriano Reis Nantes Junior
78′  90′ 82′ Miguel Ferreira Damasceno
Fabrício do Nascimento Biato25′ 89′
46′ Alyson José da Motta

69′ 90′ Rafael Martiniano de Miranda

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gości dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Goias EC dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.