Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A: Flamengo Río de Janeiro - Coritiba FBC 3-1 (2-0)

21 listopada na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się starcie 22. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Flamengo Río de Janeiro i Coritiba FBC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 3-1.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-21 23:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
Mattheus 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 meczów drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Bruno Henrique dał prowadzenie swojej drużynie. W zdobyciu bramki pomógł Giorgian De Arrascaeta.

Zespół Coritiba FBC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Giorgian De Arrascaeta. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mauricio Isla.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sabina z Coritiba FBC, a w 37. minucie Williana Arão z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Coritiba FBC wyszła w zmienionym składzie, za Matheusa Galdezaniego wszedł Jonathan Lemos. Trener Coritiba FBC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Yan Sasse, a murawę opuścił Maílton.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Rodolfowi Filemonowi z Coritiba FBC. W 69. minucie w zespole Coritiba FBC doszło do zmiany. Brayan Lucumí wszedł za Nathana Silvę. W tej samej minucie za Osmana wszedł Mattheus.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w 76. minucie spotkania, gdy Renê strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Vitinho.

Kibice Flamengo Río de Janeiro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gerson. W samej końcówce starcia arbiter pokazał kartkę Matheusowi Salesowi, zawodnikowi gości.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 59 ataków oddał tylko dwa celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Bramkę na 3-1 w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zdobył Mattheus. Bramka padła po podaniu Giovanniego Augusta.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Wilson Rodrigues de Moura Júnior
82′ Mauricio Isla
Nathanael Ananias da Silva69′
Matheus Soares Thuler
José Sabino Chagas Monteiro34′
Leonardo Pereira
Rodolfo Filemon de Oliveira da Silva68′
 76′ Renê Rodrigues Martins
Maílton dos Santos de Sá46′
79′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Matheus Galdezani46′
37′ Willian Souza Arão da Silva
William Matheus da Silva
 27′ Giorgian De Arrascaeta
Matheus de Sales Cabral89′
79′ Gerson Santos da Silva
Osman de Menezes Venâncio Júnior69′
86′ Victor Vinicius Coelho Santos
Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
 3′ 82′ Bruno Henrique Pinto
Robson dos Santos Fernandes79′
Hugo de Souza Nogueira
Arthur Henrique Bittencourt
César Bernardo Dutra
Luiz Rhodolfo Dini Gaioto
82′ Matheus França Silva
Jonathan Francisco Lemos46′
Ramon Ramos Lima
Natanael Moreira Milouski
Gabriel Rodrigues Noga
Mattheus Andrade Gama de Oliveira69′  90′
79′ Lazaro Vinicius Marques
Matheus Bueno Batista79′
79′ Ribas da Cunha Diego
Martín Nicolás Sarrafiore
82′ Michael Richard Delgado de Oliveira
Ezequiel Osvaldo Cerutti
86′ Pedro Rocha Neves
Pablo Thiago Ferreira Thomaz

Jedenastka Flamengo Río de Janeiro była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.