Liga brazylijska - 22. kolejka Serie A: Atletico Paranaense - Santos 1-0 (0-0)

21 listopada na Arena da Baixada w Kurytybie odbyło się spotkanie 22. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Santos. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico Paranaense 1-0.

22. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-21 23:00 | Stadion: Arena da Baixada | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
CA Paranaense Kurytyba
Santos FC Sao Paulo
1
0
Thiago Heleno 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Zespół Santos wygrał aż 19 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 10.

Już w pierwszych minutach zespół Atletico Paranaense próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trener Atletico Paranaense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Christian. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 43. minucie Laércio został zastąpiony przez Aleksa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Santos w tym sezonie, pojawił się Mádson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Parę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 58. a 69. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santos: Ivonei, Marcos Leonardo, Jobson, na ich miejsce weszli: Sandry, Marinho, Jean Mota. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wellingtona, Reinalda zajęli: Jaime Alvarado, Ravanelli.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 84 ataki oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Thiago Heleno. Przy strzeleniu gola asystował Ravanelli.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Santos: Sandry'emu w 81. minucie i Marinhowi w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Marcos Rogério Ricci Lopes58′
 76′ Thiago Heleno Henrique Ferreira
Laércio Soldá43′
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
Abner Vinicius da Silva Santos
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
63′ Wellington Aparecido Martins
Vinicius Balieiro Lourenco De Carvalho
Leonardo Cittadini
Lucas Braga Ribeiro
24′ Christian Roberto Alves Cardoso
Arthur Gomes Lourenço
63′ Reinaldo Nascimento Satorno
Ivonei Junior da Silva Rabelo58′
90′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Jobson Souza Santos69′
89′ Renato Kayzer de Souza
Marcos Leonardo Santos Almeida68′
Jandrei Chitolina Carniel
Paulo Mazoti Azevedo
90′ Felipe Aguilar Mendoza
João Paulo Silva Martins
Lucas Halter
Mádson Ferreira dos Santos58′
Khellven Douglas Silva Oliveira
Felipe Jonatan Rocha Andrade
63′ Jaime Alberto Alvarado Hoyos
Alex de Oliveira Nascimento43′
24′ Fabio Augusto Luciano da Silva
Lucas Lourenço Andrade
Bruno da Silva Costa Leite
Jean Mota Oliveira de Sousa69′
João Victor da Silva Oliveira
Guilherme Nunes da Silva
63′ Ravanelli Ferreira dos Santos
Sandry Roberto Santos Goes58′ 81′
89′ Guilherme Bissoli Campos
Kaio Jorge Pinto Ramos
Jorge de Moura Xavier
Mário Sérgio Santos Costa68′ 90′
Henrique Da Silva Walter

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Santos pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.