Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A: SC do Recife - CR Vasco da Gama 0-2 (0-1)

W spotkaniu 21. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 14 listopada, zespół Sport Recife przegrał z Vasco da Gama 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Estádio Adelmar da Costa Carvalho.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-14 20:30 | Stadion: Estádio Adelmar da Costa Carvalho | Arbiter: Heber Roberto Lopes
SC do Recife
CR Vasco da Gama
0
2
G. Cano 25',52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Vasco da Gama wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Już w pierwszych minutach zespół Sport Recife próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Germán Cano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vasco da Gama, strzelając gola w 25. minucie starcia. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Leonardo Gil.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vasco da Gama.

Na drugą połowę zespół Sport Recife wyszedł w zmienionym składzie, za Jonathana Gómeza wszedł Mikael.

Jedenastka Sport Recife ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie Germán Cano po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy golu zaliczył Neto Borges.

W 62. minucie Ricardinho zastąpił Marquinhosa. Kibice Vasco da Gama nie mogli już doczekać się wprowadzenia Viníciusa Paivę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Léo Matos. Niedługo później trener Sport Recife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Hernane, a murawę opuścił Thiago Neves.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Tiagowi Reisowi i Andreyowi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Leonardo de Matos Cruz77′
62′ Ricardo Ribeiro de Lima
Andrey Ramos do Nascimento90′
46′ Jonathan David Gómez
Talles Magno Bacelar Martins69′
Lucas Andrés Mugni
Martín Nicolás Benítez64′
75′ Márcio Rodrigues Araújo
Vivaldo Borges dos Santos Neto
78′ Thiago Neves Augusto
Alexander Silva de Lucena
75′ Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
Glaybson Yago Souza Lisboa64′
62′ Marcos Vinícius Sousa Natividade
Gustavo Adolfo Torres Grueso69′
Lucas Henrique Ferreira Venuto
Ygor de Oliveira Ferreira
46′ Mikael Filipe Viana de Sousa
Vinícius dos Santos de Oliveira Paiva77′
78′ Hernane Vidal de Souza
Tiago Rodrigues dos Reis77′ 90′

Przewaga drużyny Sport Recife w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Sport Recife żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Vasco da Gama w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.