Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A: Santos - Porto Alegre 2-0 (0-0)

14 listopada na Estádio Urbano Caldeira odbyło się spotkanie 21. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santos i Porto Alegre. Mecz zakończył się zwycięstwem Santos 2-0.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-14 20:30 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Savio Pereira Sampaio
Santos FC Sao Paulo
Internacional Porto Alegre
2
0
Ivonei 59'
Kaio Jorge 68'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków zespół Porto Alegre wygrał 14 razy i zanotował 12 porażek oraz 12 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Edenílson zastąpił Rodriga Lindosa.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rodriga Lindosa z Porto Alegre, a w 44. minucie Kaia Jorgego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Rodineiemu z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Santos w 59. minucie spotkania, gdy Ivonei strzelił pierwszego gola. Trener Porto Alegre wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yuriego Alberta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Abel Hernández.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Santos doszło do zmiany. Arthur Gomes wszedł za Ivoneiego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Santos, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kaio Jorge. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy Porto Alegre: Bruno Praxedes, Leandro Fernández, Andrés D'Alessandro, a na ich miejsce weszli Rodrigo Dourado, Marcos Guilherme, Mauricio. Chwilę później trener Santos postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Tailson, a murawę opuścił Kaio Jorge. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Santos doszło do zmiany. Marcos Leonardo wszedł za Lucasa Bragę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Mauricio Magalhães Prado77′
90′ Lucas Braga Ribeiro
Marcos Guilherme de Almeida Santos Matos77′
Felipe Jonatan Rocha Andrade
Rodrigo Dourado Cunha77′
 59′ 67′ Ivonei Junior da Silva Rabelo
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
 68′ 44′ 78′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Rodrigo Oliveira Lindoso11′ 35′
67′ Arthur Gomes Lourenço
Leandro Miguel Fernández77′
78′ Tailson Pinto Gonçalves
João Gabriel Martins Peglow
90′ Marcos Leonardo Santos Almeida
Yuri Alberto Monteiro da Silva62′

Przewaga zespołu Porto Alegre w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Porto Alegre wymienił pięciu graczy.