Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A: Palmeiras - Fluminense 2-0 (0-0)

15 listopada na Allianz Parque w São Paulo odbyło się spotkanie 21. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Fluminense. Mecz zakończył się zwycięstwem Palmeiras 2-0.

Raphael Veiga 52',60'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Palmeiras wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Palmeiras: Emersonowi Santos w 12. i Zé Rafalowi w 43. minucie.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Wellingtonowi Silvie, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Palmeiras w 52. minucie spotkania, gdy Raphael Veiga strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 53. minucie kartkę otrzymał Michel Araújo z zespołu gości.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Raphael Veiga z Palmeiras. Przy zdobyciu bramki pomagał Gustavo Scarpa.

W 61. minucie Wellington Silva został zmieniony przez Luiza Henriquego. Po chwili trener Fluminense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Michela Araúję. Na boisko wszedł Marcos Paulo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Nenê został zmieniony przez Caia Paulistę, co miało wzmocnić drużynę Fluminense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williana na Brena.

Trener Palmeiras wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ramiresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Zé Rafael. W 81. minucie Felippe Cardoso został zmieniony przez Luccę, co miało wzmocnić drużynę Fluminense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Limę na Mayke. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Igor de Carvalho Julião
12′ Emerson Raymundo Santos
Húdson Rodrigues dos Santos
82′ Lucas Rafael Araujo Lima
Anderson Luis de Carvalho70′
Gabriel Veron Fonseca de Souza
Douglas Moreira Fagundes
43′ 77′ José Rafael Vivian
Wellington Alves da Silva51′ 61′
 52′ (k.), 60′ Raphael Cavalcante Veiga
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos81′
76′ Willian Gomes de Siqueira
Rodrigo Júnior Paula Silva
82′ Mayke Rocha de Oliveira
Lucas Felipe Calegari
Pedro Acacio Monteiro da Silva
Paulo Henrique Chagas de Lima
77′ . Ramires
Caio Fernando de Oliveira70′
Marino Hinestroza Angulo
Yuri Oliveira Lima
Jean Quiñonez
Miguel Silveira dos Santos
76′ Breno Henrique Vasconcelos Lopes
Lucca Borges De Brito81′
Aníbal Vega da Silva
Marcos Paulo Costa do Nascimento70′

Luiz Henrique André Rosa da Silva61′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Palmeiras w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.