Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A: Goiás EC - CA Paranaense Kurytyba 0-1 (0-1)

14 listopada na Estádio de Hailé Pinheiro w Goiânii odbyło się starcie 21. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Atletico Paranaense. Mecz zakończył się zwycięstwem Atletico Paranaense 1-0.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-14 21:00 | Stadion: Estádio de Hailé Pinheiro | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Goiás EC
CA Paranaense Kurytyba
0
1
Renato Kayzer 20'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Atletico Paranaense wygrał 14 razy i zanotował 11 porażek oraz cztery remisy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedynego gola meczu strzelił Renato Kayzer dla jedenastki Atletico Paranaense. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Carlos Eduardo.

Między 28. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atletico Paranaense.

Na drugą połowę zespół Goias EC wyszedł w zmienionym składzie, za Viniciusa, Gilberta Santosa weszli Shaylon, Sandro. W 63. minucie Chico zastąpił Herona.

W 65. minucie Léo Cittadini został zmieniony przez Fernanda Canesina, a za Carlosa Eduarda wszedł na boisko Reinaldo, co miało wzmocnić drużynę Atletico Paranaense. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Villalvę na Rafaela Mourę w 73. minucie oraz Alejandra Cabrala na Gustava Blanca w tej samej minucie. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Rafael Moura, piłkarz Goias EC. Po chwili trener Atletico Paranaense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Richard, a murawę opuścił Christian.

W tej samej minucie w zespole Atletico Paranaense doszło do zmiany. José Ivaldo wszedł za Wellingtona. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Goias EC: Juanowi Pintadzie w 85. i Fernandão w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Aderbar Melo dos Santos Neto
85′ Juan de Dios Pintado Leines
Erick Luis Conrado Carvalho
28′ David de Duarte Macedo
Pedro Henrique Ribeiro Gonçalves
40′ 63′ Luis Francisco Grando
Thiago Heleno Henrique Ferreira
Wanderson de Jesus Martins
Abner Vinicius da Silva Santos
81′ Alejandro Ariel Cabral
Maycon Vinicius Ferreira da Cruz34′
46′ Vinicius Lopes da Silva
Christian Roberto Alves Cardoso81′
Douglas Baggio de Oliveira Costa
Wellington Aparecido Martins81′
46′ Gilberto dos Santos Souza Júnior
Leonardo Cittadini65′
73′ Daniel Alberto Villalva Barrios
Renato Kayzer de Souza  20′
90′ José Fernando Viana de Santana
Carlos Eduardo Ferreira de Souza68′
Matheus Alves da Silva Cardoso
Jandrei Chitolina Carniel
Marcelo Rangel Rosa
Felipe Aguilar Mendoza
63′ Heron Crespo da Silva
José Ivaldo Almeida Silva81′
Iago Pereira Mendonça
Khellven Douglas Silva Oliveira
81′ Gustavo Blanco Petersen Macedo
Jaime Alberto Alvarado Hoyos
46′ Shaylon Kallyson Cardozo
Fernando Canesin Matos65′
Jefferson Junio Antônio da Silva
Richard Cândido Coelho81′
Jurani Francisco Ferreira
Bruno da Silva Costa Leite
46′ Ranieri Sandro
João Victor da Silva Oliveira
Alyson José da Motta
Reinaldo Nascimento Satorno68′
73′ 75′ Rafael Martiniano de Miranda
Geuvânio Santos Silva
Kevin Martín Quevedo Mathey
Henrique Da Silva Walter

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Goias EC, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Atletico Paranaense w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.