Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A: Fortaleza EC - Sao Paulo Futebol Clube 2-3 (1-1)

W spotkaniu 21. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 14 listopada, zespół Fortaleza przegrał z Sao Paulo FC 2-3 (1-1). Mecz odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-14 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Luciano 61',81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Sao Paulo FC wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortaleza w 11. minucie spotkania, gdy David strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Juninho.

Zespół Sao Paulo FC wyrównał wynik meczu. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Felipe z Fortaleza, a w 56. minucie Hernanesa z drużyny przeciwnej. W 59. minucie Pablo zastąpił Luciana.

W tej samej minucie w jedenastce Sao Paulo FC doszło do zmiany. Reinaldo wszedł za Diego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 61. minucie Luciano dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Vitor Bueno.

Trener Fortaleza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marlona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Ronald. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Fortaleza doszło do zmiany. Wellington Paulista wszedł za Bergsona. W 72. minucie kartkę dostał Rodrigo Nestor z Sao Paulo FC.

W tej samej minucie trener Sao Paulo FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Rodriga Nestora. Na boisko wszedł Hernanes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna Fortaleza otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 74. minucie gola wyrównującego strzelił Wellington Paulista.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Fortaleza doszło do zmiany. Gabriel Dias wszedł za Tingę.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Luciano z Sao Paulo FC. Przy zdobyciu bramki pomógł Dani Alves.

W 86. minucie David został zmieniony przez Edersona, a za Felipe wszedł na boisko Mariano Vásquez, co miało wzmocnić zespół Fortaleza. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vitora Buena na Igora Gomesa. Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Tiago Luis Volpi
80′ Guilherme de Jesus da Silva
Igor Vinicius de Souza
88′ Jackson de Souza
Diego Henrique Costa Barbosa59′
Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Bruno Fabiano Alves
Carlos Emiliano Pereira
Leonardo Pinheiro da Conceição90′
71′ Ronald dos Santos Lopes
Gabriel Davi Gomes Sara  40′
53′ 86′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Daniel Alves90′
José Romário Silva de Souza
Rodrigo Nestor Bertalia72′ 72′
Paulo Roberto Valoura Junior
Brenner Souza da Silva
71′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
Pablo Felipe Teixeira59′
 11′ 86′ David Correa da Fonseca
Torres Belen Juanfran
80′ Gabriel Dias de Oliveira
Anderson Hernanes72′ 56′
71′ Marlon Adriano Prezotti
Igor Silveira Gomes88′
Wanderley Sousa de Jesus
Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
86′ Mariano Vásquez
Luciano da Rocha Neves59′  61′, 81′
86′ Ederson Alves Ribeiro Silva
Santiago Tréllez Viveros
71′  74′ Wellington Pereira Nascimento

Igor Torres da Silva

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Sao Paulo FC pokazał cztery.

Drużyna Fortaleza w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.