Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A: Corinthians - Atlético Mineiro 1-2 (1-0)

14 listopada na Neo Química Arena w São Paulo odbyło się spotkanie 21. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Atlético Mineiro. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atlético Mineiro 2-1.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-14 23:00 | Stadion: Neo Química Arena | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Marrony 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 meczów drużyna Corinthians wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Corinthians otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Matheus Alvarenga. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ramiro.

Między 31. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Corinthians.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Matheusowi Alvarendze z drużyny gospodarzy.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 55 minut, jednak drużyna Atlético Mineiro doprowadziła do remisu. Gola strzelił Guilherme Arana. Bramka padła po podaniu Eduarda Vargasa.

Po chwili trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Léo Natel, a murawę opuścił Everaldo. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Jair, zawodnik gości. W 70. minucie w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Nathan wszedł za Federica Zaracha.

Kibice Atlético Mineiro nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marrony'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Eduardo Sasha. Posunięcie trenera było słuszne. Marrony'ego strzelił zwycięskiego gola w 83. minucie spotkania. W 77. minucie za Roniego wszedł Éderson. W tej samej minucie w zespole Corinthians doszło do zmiany. Jonathan Cafú wszedł za Matheusa Alvarengę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 83. minucie spotkania, gdy Marrony zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Keno.

W 86. minucie Ramiro został zmieniony przez Angela Araosa, a za Gabriela wszedł na boisko Víctor Cantillo, co miało wzmocnić zespół Corinthians. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eduarda Vargasa na Buena oraz Kena na Hyorana. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Guilherme Arana Lopes  61′
86′ Gabriel Girotto Franco
Jair Rodrigues Júnior68′
90′ 86′ Ramiro Moschen Benetti
Eduardo Vargas89′ 89′
33′ 77′ Roni Medeiros de Moura
Marcos da Silva França31′ 90′
66′ Everaldo Silva do Nascimento
Allan Rodrigues de Souza
Luan Guilherme de Jesús Vieira
Federico Matías Zaracho70′
 6′ 56′ 77′ Matheus Alvarenga de Oliveira
Gabriel Costa França
86′ Angelo Giovanni Araos Llanos
Dylan Felipe Borrero Caicedo
86′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
José Marcos Costa Martins
Guilherme de Aguiar Camacho
Hyoran Kaue Dalmoro90′
77′ Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Nathan Allan de Souza70′
77′ Jonathan Renato Barbosa
Calebe Goncalves Ferreira da Silva
66′ Leonardo Natel Vieira
Marrony da Silva Liberato Silveira70′  83′

Jedenastka Atlético Mineiro była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna Corinthians zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Corinthians, natomiast piłkarzom gości pokazał pięć.

Zespół Corinthians w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.