Liga brazylijska - 21. kolejka Serie A: Botafogo - Atletico Bragantino 1-2 (1-1)

17 listopada na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie 21. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Botafogo i Atletico Bragantino. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico Bragantino 2-1.

21. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-17 00:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Claudinho 86'

Już w pierwszych minutach zespół Botafogo próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Botafogo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Matheus Babi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Victor Luis.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ drużyna Atletico Bragantino doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ytalo. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Ricarda.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tomás Cuello z Atletico Bragantino. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 56. minucie Weverson został zastąpiony przez Luana Candida. Trener Atletico Bragantino postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Tomása Cuella i na pole gry wprowadził napastnika Helinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 66. minucie w drużynie Botafogo doszło do zmiany. Pedro Raul wszedł za Caia Alexandrego. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Léo Ortiz z zespołu gości. Trener Botafogo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rhuana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Bruno Nazário.

W 73. minucie arbiter pokazał kartkę Helinhowi, piłkarzowi gości. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze Atletico Bragantino: Chrigor, Matheus Jesus, a na ich miejsce weszli Ytalo, Ricardo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico Bragantino w 86. minucie spotkania, gdy Claudinho zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 87. minucie Éber Bessa został zmieniony przez Daviego Araúja, a za Matheusa Babiego wszedł na boisko Salomon Kalou, co miało wzmocnić jedenastkę Botafogo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claudinha na Fabrícia Brunona. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Weverson Moreira da Costa56′
66′ Caio Alexandre Sousa e Silva
Artur Victor Guimarães
Keisuke Honda
Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva75′
José Welison da Silva
Tomás Esteban Cuello45′ 56′
72′ Bruno dos Santos Nazário
Raul Lo Gonçalves
 44′ 87′ Matheus Barcelos da Silva
Ytalo José Oliveira dos Santos  45′ 75′
87′ Éber Henrique Ferreira de Bessa
Fabrício Bruno Soares de Faria88′
72′ Rhuan da Silveira Castro
Uillian Correia Granemann
87′ Salomon Kalou
Luis Phelipe de Souza Figueiredo
Carlos Enrique Rentería Olaya
Matheus Sousa de Jesus75′
Cicero Santos
Andrew Erick Feitosa
66′ Pedro Raul Garay da Silva
Chrigor Flores Moraes75′
Cesar Tiago Gomes da Conceição
Helio Junio Nunes de Castro56′ 73′
87′ Davi Machado dos Santos Araújo

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Atletico Bragantino pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Atletico Bragantino w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.