Liga brazylijska - 20. kolejka Serie A: Sao Paulo Futebol Clube - Goiás EC 2-1 (1-1)

7 listopada na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbyło się spotkanie 20. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Goias EC. Mecz zakończył się zwycięstwem Sao Paulo FC 2-1.

20. kolejka Brazylia - Serie A
2020-11-07 23:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Gilberto Rodrigues Castro Junior
Fernandão 19'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 starć drużyna Sao Paulo FC wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz jeden remis.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Goias EC otworzyli wynik. W 19. minucie Fernandão dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Vinicius.

Zawodnicy Sao Paulo FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Brenner. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Juanfran.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie Vitor Bueno został zmieniony przez Hernanesa. Trener Sao Paulo FC postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Diego i na pole gry wprowadził napastnika Pabla, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Niedługo później trener Goias EC postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Fernandão. Na boisko wszedł Rafael Moura, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Sao Paulo FC przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie Igor Gomes dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Brenner.

Między 83. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze Sao Paulo FC: Robert Arboleda, Rodrigo Nestor, a na ich miejsce weszli Gabriel, Brenner. Breno z Goias EC w doliczonej piątej minucie spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 87. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Tadeu Antonio Ferreira
74′ Torres Belen Juanfran
Juan de Dios Pintado Leines
58′ Diego Henrique Costa Barbosa
David de Duarte Macedo
Bruno Fabiano Alves
Luis Francisco Grando78′
Reinaldo Manoel da Silva
Wanderson de Jesus Martins
83′ 83′ Gabriel Davi Gomes Sara
Alejandro Ariel Cabral
57′ Vitor Frezarin Bueno
Vinicius Lopes da Silva
87′ Luan Vinicius da Silva Santos
Douglas Baggio de Oliveira Costa75′
 79′ Igor Silveira Gomes
Breno Washington Rodrigues da Silva87′ 90′
Luciano da Rocha Neves
Gilberto dos Santos Souza Júnior75′
 24′ 83′ Brenner Souza da Silva
José Fernando Viana de Santana  19′ 69′
Thiago Couto Wenceslau
Marcelo Rangel Rosa
Dênis De Oliveira Aguiar Júnior
Heron Crespo da Silva78′
83′ Robert Abel Arboleda Escobar
Cristiano da Silva Vidal
74′ Igor Vinicius de Souza
Ranieri Sandro75′
83′ Rodrigo Nestor Bertalia
Victor Andrade Santos75′
57′ Anderson Hernanes
Alyson José da Motta
Jonas Gabriel da Silva Nunes
Rafael Martiniano de Miranda69′
58′ Pablo Felipe Teixeira
Kevin Martín Quevedo Mathey
Santiago Tréllez Viveros

Zespół Sao Paulo FC był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna Goias EC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Goias EC w drugiej połowie dokonała czterech zmian.